2.

Rodinný dům v Oáze

Obecné informace o díle

Název díla

Rodinný dům v Oáze

Popis stavby

Dům, který se zahradou tvoří jeden celek, se rozpíná až na hranice pozemku a svým tvarem vytváří soukromou zahradu pro své obyvatele s překvapivými zákoutími, přestože objekt je umístěn v relativně hlučném příměstském prostředí. Dům má ambice být co nejšetrnější k životnímu prostředí a zároveň poskytovat vysoký životní standard. Nosné konstrukce z CLT panelů díky svému charakteristickému vzhledu vtiskly osobnost celému domu. Interiéry jsou propojeny opakujícím se pohledovým dřevem a vestavěné prvky podporují dojem celistvosti stavby. Dům se tak stává oázou plnou klidu pro své obyvatele.

Proč pracujete se dřevem?

Příroda, společnost, život, to jsou pojmy, které inspirovaly návrh rodinného domu. Povrch přírodního dřeva mohou obyvatelé vnímat dotykem, čichem, zrakem. Zároveň objekt vytváří společný prostor pro všechny obyvatele, místo setkávání, místo, kde mohou všichni společně trávit čas. Dřevo navazuje harmonickou atmosféru, každý den svým obyvatelům připomíná, jak je důležité starat se o životní prostředí, symbolizuje život obyvatel domu, ale i život přírody okolo něj.

Údaje o soutěžícím

Magdaléna Jilečková

Název školy

ČVUT

Název fakulty

Fakulta Stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

4

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací