36.

MCSC Paříž 2020

Obecné informace o díle

Název díla

MCSC Paříž 2020

Popis stavby

Nová udržitelná čtvrť v Saint-Denis je městem krátkých vzdáleností, kde tvoří hlavní měřítko prostoru člověk. Nabízí nový domov pro více než 1000 obyvatel, spolu se vzděláním, kulturním či rekreačním vyžitím. Dochází k synergii staveb post industriálního dědictví, kterým jsme vdechli nový život a nové udržitelné zástavby v souladu s respektováním historických hodnot v území. Klíčem k řešení území byl zcela komplexní přístup. Od analytické části až po konstrukční detaily. Mrtvé území jsme zasadili do sítě městských parků v Paříži. Na základě vytvořených konceptů jsme dosáhli živého obrazu města.

Proč pracujete se dřevem?

Jedná se o krásný přírodní obnovitelný materiál, který jsou nedokonalostí a texturou, barvou a vůní příznivě působí na lidskou psychiku. Dřevo je všude kolem nás v různé podobě a my jsme ho uchopili jako hlavní konstrukční materiál, který je možný ve Francii přiznat jako konstrukční materiál. Díky svým kladným vlastnostem podporuje kvalitní vnitřní prostředí. Krásně lze kombinovat s přiznaným betonem a podporuje pravost objektu. V případě bytových domů se jedná o CLT panely, v případě Groupe Scolaire o GLh/LVL skelet či v podobě modulárních panelů LOP. Celá čtvrť je tak plně recyklovatelná.

Video

Údaje o soutěžícím

Jiří Petrželka
Kristýna Klůsová

Název školy

ČVUT

Název fakulty

FSv

Studijní obor

A+S

Ročník studia

5

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací