37.

Přístavba sokolovny

Obecné informace o díle

Název díla

Přístavba sokolovny

Popis stavby

Studie se zabývá možností přístavby sportovní haly k původní budově sokolovny ve Valašském Meziříčí. Světlíky, vytvořené konstrukcí těžkého dřevěného skeletu s příhradovými nosníky z lepených dřevěných prvků, dávají hale jasný prostorový motiv, odkazující se k měřítkové rozdrobenosti jak historické části sokolovny, tak přilehlé vilové zástavby. Rozhraní mnoha měřítek se společně s reakcí na přilehlou řeku s cyklostezkou staly hlavními principy návrhu. Přístavbu je také možné realizovat nezávisle na rekonstrukci původní budovy, což vytváří prostor pro etapizaci rekonstrukce celého areálu.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo vnímám jako velice příjemný materiál s velkým potenciálem v architektuře. Ten v současnosti není na našem území zcela prolomen. Se svým projektem jsem se snažil zhodnotit vliv dřeva na pobytový dojem v domě. Vnitřní prostředí by v sokolovně mělo dosahovat na úroveň vnější reprezentativnosti budovy, proto si myslím, že Sokol jako spolek může vnést svými stavbami významný příspěvek do diskuze o uplatnění dřeva ve výstavbě.

Údaje o soutěžícím

Tomáš Strnadel

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura

Ročník studia

6

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací