9.

Pasivní rodinný dům Žďárec

Obecné informace o díle

Název díla

Pasivní rodinný dům Žďárec

Popis stavby

Záměrem je vybudovat nový rodinný dům včetně vedlejších stavebních objektů jako jsou garáž, oplocení, zpevněné plochy a komunikace, přípojky inženýrských sítí atd. Rodinný dům je řešený jako samostatně stojící objekt. Svým dispozičním řešením uspokojí nároky na bydlení 4–5 členné rodiny. Prioritou návrhu bylo zdravé bydlení a šetrnost k životnímu prostředí. Dům splňuje nároky na vysokou kvalitu vnitřního prostředí a minimalizuje spotřeby energií na svůj provoz. Rodinný dům je navržen jako dřevostavba z CLT panelů. Návrh rodinného domu počítá s realizací stavby v energeticky pasivním standardu.

Proč pracujete se dřevem?

Preciznost a přesnost výstavby, vůně dřeva, rychlost.

Projektování z CLT materiálu je vcelku jednoduché, řekl bych jednodušší než z jiných materiálů. Není potřeba přemýšlet nad jednotlivými moduly. CLT panely jsou velkoformátové, na míru vyrobené díly, které mohou mít takřka jakýkoliv rozměr.

Údaje o soutěžícím

Jaroslav Valík

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a rozvoj sídel

Ročník studia

2

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací