10.

Ozdravovna pro pacienty s PTSD

Obecné informace o díle

Název díla

Ozdravovna pro pacienty s PTSD

Popis stavby

Stavba zahrnuje zdravotnické zařízení pro pacienty trpící PTSD. Nachází se na ostrově Fur v Dánsku, v klidné oblasti vyhovující požadavkům pacientů. Skrze studium prací o současném výzkumu PTSD byl vypracován manuál kritérií, které jsou vhodné splnit, aby architektura pozitivně podpořila ozdravný proces a podpořila práci psychologů pracujících s pacienty v tomto zařízení. Architektura sama pacienty vyléčit nemůže, ale může poskytnout optimální prostředí, které je vhodné pro urychlení léčby.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo, jakožto přírodní materiál, příjemný na dotyk i na pohled, bylo skrze několik studií identifikováno jako vhodný materiál pro podporu léčebného procesu.

Speciální překližku je také možno ohýbat, což umožnilo plynulý interiér, kde je pohled a skenování prostoru jednodušší, což je klíčové pro pocit bezpečí pacientů.

Video

Údaje o soutěžícím

Ondrej Slunecko

Název školy

Aalborg University

Název fakulty

Architecture and Design

Studijní obor

Architecture

Ročník studia

5

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací