6.

Rodinný dům Lipence

Obecné informace o díle

Název díla

Rodinný dům Lipence

Popis stavby

Rodinný dům se nachází v městské části Praha-Lipence, na svažité parcele. Návrh domu se snaží využít krásných výhledů, které parcela nabízí směrem na sever a zároveň dosáhnout co možná největších solárních zisků na osluněných světových stranách. Dispozice domu vychází z požadavku rodiny na možnost práce v soukromí, ale také možnosti se setkávat. To poskytuje velkorysý prostor obsahující obývací pokoj, kuchyň a jídelnu, který je spojený s venkovní terasou. Tvar domu terasu izoluje od nechtěných pohledů z příjezdové komunikace a sousedství.

Proč pracujete se dřevem?

Stále roste požadavek na větší kvalitu vnitřního prostředí ve kterém žijeme, ale také požadavek na šetrnost k životnímu prostředí. Dřevostavby jdou vstříc oběma požadavkům. Rodinný dům je svým měřítkem ideální stavbou pro použití lehkého dřevěného skeletu. Konstrukce využívá efektivně konstrukční materiál i svoji tloušťku díky možnosti umístit tepelnou izolaci mezi nosné sloupky a tím se snadněji dosáhne současných požadovaných hodnot na součinitel prostupu tepla. Dřevo také přináší faktor tepla na pohled i na dotek a stejně jako my v neošetřeném stavu stárne a šedne a o to je nám bližší.

Údaje o soutěžícím

Jan Suchý

Název školy

ČVUT v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

4

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací