7.

Rodinný dům s prodejnou

Obecné informace o díle

Název díla

Rodinný dům s prodejnou

Popis stavby

Jedná se o rodinný dům s bezobalovou prodejnou. V přízemí je prodejna oddělena průchodem od soukromé části domu. Horní podlaží je navrženo jako soukromé. Základová deska je ze ŽB. Stěnové konstrukce jsou z CLT panelů. Stropy jsou řešeny systémem Novatop element. Objekt je izolován dřevovláknitou deskou tl. 300 mm. Součástí projektu je kořenová čistička odpadní vody. Čištěná voda pro splachování, zalévání a úklid. Také jsem zakomponoval FV panely do fasády a střechy nad terasou. Fasáda je jinak řešená dřevěným obkladem.

Proč pracujete se dřevem?

Specifikem mého zadání bakalářské práce byl ekologicky smýšlející investor řídící řetězec bezobalových prodejen. Proto byla dřevostavba vhodným řešením. Jedná se o velmi praktické materiálové řešení při stavbě rodinného domu.

Video

Údaje o soutěžícím

Bc. Josef Mikeš

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

5

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací