23.

Severská bouda

Obecné informace o díle

Název díla

Severská bouda

Popis stavby

Severská bouda je situována do krásného pozemku v Peci pod Sněžkou v malebné oblasti Severka. Pozemek se pyšní skvostným výhledem na nejvyšší horu České republiky. Stavba je tvořena třemi nadzemními patry a garáží. První patro disponuje wellness, posilovnou a lyžárnou. Ve druhém se nachází hlavní místnost, součástí, které je prostorově otevřený obývací pokoj s kuchyní a jídelnou. Nalezneme zde také tři ložnice se samostatnými koupelnami. Další dva útulné pokoje se nachází o patro výše, v podkroví. Nosná konstrukce nadzemních podlaží je tvořena CLT panely, zatímco podzemní patro je ze ŽB.

Proč pracujete se dřevem?

Jednou z hlavních myšlenek našeho projektu byl co nejmenší zásah do nádherné krajiny krkonošských lesů, za použití materiálů blízkých právě této lokalitě, což bezesporu právě dřevo splňuje. V zahraničních architekturách je již dnes dřevo vzhledem k jeho obnovitelnosti a udržitelnosti nejpoužívanějším materiálem. Využitím dřeva z českých lesů je z ekonomického a urbanistického hlediska klíčovou složkou naší stavby. Šetrnost, krása, vůně a možnost využití tohoto stavebního materiálu je ve veškerých aspektech stavby důvodem, proč jej v maximální možné míře využijeme zde i v projektech budoucích.

Údaje o soutěžícím

Matěj Okleštěk
Matěj Veškrňa

Název školy

Vysoké učení technické

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Pozemní stavby

Ročník studia

2

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací