34.

Autobusové nádraží Kutná Hora

Obecné informace o díle

Název díla

Autobusové nádraží Kutná Hora

Popis stavby

Kutná Hora jako město nejen pro turisty. Ve svém projektu se zabývám návrhem autobusového nádraží, které má za úkol sloužit jak místním, tak turistům. Nádraží se skládá ze dvou jednoduchých kvádrů (toalety, zázemí s čekárnou a kavárna s trafikou) a zastřešeného prostranství autobusových zastávek. Poněkud jednoduché architektuře dominuje střecha z trojúhelníkových kazet, navržena z dřevěných trámů a nesena vetknutými ocelovými sloupy. Prostoru pod střechou dodávají pocit vzdušnosti a lehkosti světlíky, které nás pomyslně navádějí směrem k autobusovému či naopak vlakovému nádraží.

Proč pracujete se dřevem?

Stavby ze dřeva na mě působí klidně, nenásilně a v mých očích se nejvíce hodí k tomuto prostoru a k jeho ozvláštnění svou atypickou střechou.

Údaje o soutěžícím

Barbora Kováříková

Název školy

České Vysoké Učení Technické v Praze

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

architektura a urbanismus

Ročník studia

1

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací