33.

Mayerka –⁠ kulturní centrum

Obecné informace o díle

Název díla

Mayerka –⁠ kulturní centrum

Popis stavby

Návrh se zabývá konverzí areálu Mayerovy továrny ve Dvoře Králové na kulturní centrum s multifunkčním sálem, který městu chybí. Kulturní centrum, které bude požadavky na instituci tohoto druhu naplňovat celou svou filosofií –⁠ architekturou, materiálovým řešením i urbanistickým začleněním se do okolí. Vzniká tak propojený komplex kulturních funkcí linoucí se z původní industriální budovy. Návrh má dvě vrstvy –⁠ první vrstva, výraznější objemy, se váže k industriální minulosti místa. Zároveň do návrhu vstupuje druhá vrstva, propojující střecha, která zjemňuje a zlidšťuje prostředí areálu.

Proč pracujete se dřevem?

Zajímal mě odlišný přístup ke konverzi industriálních budov a vybočení z trendu využívání betonu a oceli. Dalším faktorem byla tématika práce –⁠ kulturní centrum jako přístupně, inkluzivně a udržitelně řešený objekt. Tento přístup podtrhuje použití dřeva v celé části novostavby. Dřevo navíc vytváří výjimečně příjemné interiéry v propojujících prostorách foyer, kde může veřejnost trávit velké množství času. V části multifunkčního sálu je konstrukční systém řešen jako těžký skelet s dvojitými lepenými LVL nosníky a výplněmi z CLT panelů.

Údaje o soutěžícím

Sára Šnejdarová

Název školy

ČVUT

Název fakulty

FSv

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

2

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací