2.

Kreativní bydlení v dřevostavbě

Obecné informace o díle

Název díla

Kreativní bydlení v dřevostavbě

Popis stavby

RD je situován v městské části Brno-Jundrov, která se řadí k nejzelenějším městským částem Brna. Cílem je navrhnout minimalistický RD z přírodních materiálů na svažité parcele v zahrádkářské kolonii. Dům bude navržen s dřevěným obložením a sedlovou střechou, jako kontrast k bílým mohutným novostavbám v okolí a jako inspirace zahrádkářskými chatkami z této oblasti. Střecha bude na jižní straně obsahovat FTV panely. Interiér je rozdělen na 1. PP s vedlejšími místnostmi a ateliérem (s možností proměny na apartmán), 1. NP jako obytné patro a podkroví, které může sloužit také k přespání hostům. 

Proč pracujete se dřevem?

Proč dřevo? Mimo fakt, že bylo zadáním mé ateliérové práce, se řadí k materiálu, který poskytne vyšší kvalitu vnitřního prostředí, pocit domova a tepla. Lokalita je v blízkosti lesa a parcela je obklopena zelení, využití dřeva je tedy žádoucí. 1. PP je zděné, zasazené v terénu. Dřevěná konstrukce nástavby domu je navržena jako rámová, TWO by FOUR systém s dřevovláknitou TI mezi KVH hranoly a dřevěným obložením v interiéru i exteriéru. Dřevo bude stárnout spolu s domem a postupně splyne s přírodou, která jej obklopuje. Dům bude jedinečný oproti zděné zástavbě v blízkém okolí.

Údaje o soutěžícím

Adéla Juřičková

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

3

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací