3.

Chalupa Smrkovka

Obecné informace o díle

Název díla

Chalupa Smrkovka

Popis stavby

Chalupa se nachází ve východních Krkonoších v městské části Velká Úpa. Umístění objektu na svažitém pozemku tak nabízí krásné výhledy do údolí a na hory. Tvar domu odkazuje na tradiční řešení v dané oblasti, které je však doplněno o moderní prvky. Objekt je rozdělen na dvě části – neobytná je řešena jako betonová konstrukce, zajišťující tuhost a stabilitu objektu, a obytná řešena jako dřevěná roubená konstrukce. Dispozice objektu splňuje požadavky rodiny pro soukromí i společný čas v otevřeném prostoru obývacího pokoje.

Proč pracujete se dřevem?

Roubené dřevostavby jsou tradičními stavbami v Krkonoších, které je však nyní kvůli pasivním standardům norem těžké navrhnout. Navíc v současné době také roste požadavek na vnitřní prostředí staveb a použití obnovitelných materiálů. Zvolila jsem tak tradiční roubenou konstrukci jako nosnou část, která je zevnitř doplněna o skladbu předstěny se zateplením. Řešená skladba tak splňuje pasivní hodnoty součinitele prostupu tepla a poskytuje vnitřnímu prostředí lepší tepelnou stabilitu.

Údaje o soutěžícím

Jana Ambrožyová

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Enviromentálně vyspělé budovy

Ročník studia

3

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací