29.

Letní hala v Letenských sadech

Obecné informace o díle

Název díla

Letní hala v Letenských sadech

Popis stavby

K projektu letní haly v Letenských sadech přistupuji jako k adaptaci stávající haly, která stojí vedle klubu LTC, navrženého arch. Kozákem. Dnes, kdy denně řešíme recyklaci, je pro mě zásadní naučit se pracovat se stávajícím, proto nebourám konstrukci ze 70. let. Urbanistická situace i objem objektu jsou tedy již definovány. Obraz nové haly vychází z kontextu místa –⁠ park s pavilonky, dřevěným kolotočem a letenským zámečkem. Nová pergola, jež odkazuje na pergolu, která u klubu LTC dříve stála, připojená ke stávající konstrukci, propojuje interiér s exteriérem a včleňuje se do zarostlého pozemku.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo jako základní materiál byl zvolen z důvodu charakteru stavby, která se snaží navázat na kontext místa, okolní stavby a zalesněný pozemek a vytvořit pobytovou pergolu, ale i jako ekologicky vhodný materiál, který pouze doplní stávající ocelovou konstrukci.

Údaje o soutěžícím

Alžběta Nováková

Název školy

Akademie výtvarných umění v Praze

Název fakulty

kola architektury Miroslava Šika

Studijní obor

Architektonická tvorba

Ročník studia

3

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací