28.

Rodinný dům Střížkovské stodoly

Obecné informace o díle

Název díla

Rodinný dům Střížkovské stodoly

Popis stavby

Návrhem rodinného domu se nacházíme v městské čtvrti Praha-Střížkov. Byl kladen důraz na vytvoření kvalitního společenského prostoru s napojením na exteriér, ale zároveň na vytvoření soukromého prostoru pro každého člena domácnosti. Objekt se skládá ze dvou částí. První z nich slouží pro čtyřčlennou rodinu a druhý slouží k pronájmu. Návrh domu využívá kvality jednotlivých světových stran. Důležitým požadavkem bylo vytvořit zdravé prostředí. Jako nosný systém objektu byl zvolen dřevěný systém tzv. „platform frame“. 

Proč pracujete se dřevem?

Stále více se setkávám s většími požadavky na kvalitní vnitřní prostředí, využití přírodních recyklovatelných materiálů. Zde byla snaha je využít co nejvíce. Rodinný dům je svým měřítkem ideální pro lehké dřevěné konstrukce, tzv. platform frame, která byla zde použita. Tato konstrukce využívá nejmenší spotřeby řeziva, zároveň vytváří prostor pro vložení izolace, vedení instalací. A tím lze vytvořit subtilní konstrukci s velmi dobrými tepelnými vlastnostmi. Dřevo je materiál velice blízký člověku. Čím lépe se o něj člověk stará, tím déle vydrží, ale jednoho dne zestárne a zešedne stejně jako já.

Údaje o soutěžícím

Tereza Krystynová

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební ČVUT v Praze

Studijní obor

A+S

Ročník studia

4

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací