4.

Mateřská škola Za Plotem

Obecné informace o díle

Název díla

Mateřská škola Za Plotem

Popis stavby

Mateřská škola se nachází uvnitř nově navrženého bloku v severní části Holešovic. Hlavní myšlenkou školky je umožnit dětem volný pohyb v rámci celé budovy, je toho však docíleno specifickým způsobem. Typický koncept mateřských škol je totiž obrácen naruby a venkovní prostor se nachází v samotném ekosystému budovy, což umožňuje dětem trávit čas venku libovolně během dne. Dominantním prvkem návrhu je atrium, přináší do tříd světlo a zároveň nabízí průhledy nejen na dvůr, ale také mezi třídami. Z atria je umožněn přístup na střechu, která je z části porostlá zelení. Tajemství se skrývá Za Plotem.

Proč pracujete se dřevem?

Protože se mateřská škola nachází ve vnitrobloku, bylo mým cílem, aby působila lehce, doplňovala ho a nenarušovala jeho atmosféru. Dřevo tak byla ideální volba. V interiéru je dřevo skvělým materiálem. Navozuje teplou atmosféru, pocit klidu a útulnosti, což je dle mého názoru pro mateřskou školu optimální. Jedna z nevýhod dřeva je nutnost stavět minimálně 150 mm nad terén. Tato skutečnost mi ovšem umožnila vytvořit vyvýšený prostor pro děti a dát jim tak pocit nadhledu.

Údaje o soutěžícím

Samuel Kassal

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

2

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací