7.

Polyfunkční objekty Liberec Kunratická

Obecné informace o díle

Název díla

Polyfunkční objekty Liberec Kunratická

Popis stavby

Řešené objekty se nachází v přírodní scenérii Kunratic u Liberce. Objekty jsou navrhovány tak, aby navazovaly na nízkou zástavbu okolí s orientací výhledových linií na Prosecký a Ještědsko-kozákovský hřeb. Pro podpoření pocitu žití v přírodě jsou objekty koncipovány jako dřevostavba s dřevěnou fasádou. V objektech se nachází několik provozů. Jedná se převážně o byty, doplněné o prostor kavárny a dvě prodejní jednotky. Objekty jsou zaseknuty do terénu, pro překonání výškové úrovně slouží terénní schodiště mezi nimi. 

Proč pracujete se dřevem?

Důležitým aspektem pro návrh tohoto domu je trvale udržitelný rozvoj staveb a ochrana životního prostředí. Dřevo díky svému přírodnímu původu a dnešním novým technologiím může do budoucna zaujmout více prostoru ve stavebnictví. Hlavním důvodem mého výběru dřevěné konstrukce je fakt, že dřevo díky svému přírodnímu původu má nejen lepší dopad na životní prostředí, ale svým vzhledem i napomáhá zlepšit psychický stav obyvatel. Dalším hlediskem je zohlednění kritéria CO2, které má u dřeva pozitivní bilanci.

Údaje o soutěžícím

David Šiška

Název školy

ČVUT v Praze

Název fakulty

FAKULTA STAVEBNÍ

Studijní obor

ARCHITKTURA A STAVITELSTVÍ

Ročník studia

6

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací