6.

Rodinný dům na Bílé Hoře

Obecné informace o díle

Název díla

Rodinný dům na Bílé Hoře

Popis stavby

Dvougenerační rodinný dům pro čtyřčlennou rodinu a prarodiče v lokalitě Bílá Hora. Parcela na jihozápadně se svažujícím terénu nabízí krásné výhledy, z východní i jižní strany je rozlehlá louka.

Mým cílem bylo navrhnou dům, který by nenásilně vstoupil do stávající zástavby, poskytl soukromí i komfort jeho obyvatelům a co nejméně zatěžoval životní prostředí během výstavby a provozu. Návrh se inspiruje i učením Feng Shui, při kterém bylo uplatněno všech pět elementů –⁠ voda, oheň, země, kov, dřevo.

Proč pracujete se dřevem?

Celá stavba má poukazovat na udržitelnost a dřevo je toho nedílnou součástí.

Tento materiál je použit z vnější i vnitřní strany, aby zasadil rodinný dům do krajiny a nenarušovat ji. To samé platí i z interiéru směrem ven, kdy nosné CLT panely jsou pohledové, oteplují interiér, navozují příjemnou atmosféru a opět se nechovají agresivně vzhledem k charakteru celé stavby.

Práce se dřevem je ještě podpořena principem Feng Shui, kde je dřevo symbolem kreativity a svobody.

Údaje o soutěžícím

Natálie Fulínová

Název školy

ČVUT v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

4

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací