14.

Rodinný dům v Moravském Písku

Obecné informace o díle

Název díla

Rodinný dům v Moravském Písku

Popis stavby

Zadáním této práce byl návrh rodinného domu, který by sloužil jako vzorový dům firmy StarHaus, dodavatele montovaných dřevostaveb. Objekt se nachází v obci Moravský Písek, v lokalitě s plánovanou výstavbou nových rodinných domů. Návrh se řídil regulativy vycházejícími z architektonické studie pro tuto oblast. Dům je navržen do tvaru písmene L se zastřešeným parkovacím stáním, kopíruje tvar pozemku. Konstrukčně je objekt řešen jako rámová dřevostavba s panelovou prefabrikací, difuzně uzavřenou skladbou obvodového pláště a jednoplášťovou plochou střechou.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo má mnoho vynikajících vlastností, které při návrzích zohledňujeme. Jedním z nich jsou jeho velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. S postupně se zpřísňujícími požadavky na tepelnou ochranu budov bude poptávka po stavbách s nosnou konstrukcí ze dřeva růst. Rámová dřevostavba je tepelně izolována i ve své nosné konstrukci, a tak lze dosáhnou nízkoenergetického a pasivního standardu snáze a při menší tloušťce stěny než u zděných staveb.

Údaje o soutěžícím

Filip Jursa

Název školy

Mendelova univerzita v Brně

Název fakulty

Lesnická a dřevařská

Studijní obor

Stavby na bázi dřeva

Ročník studia

2

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací