15.

Studentský dům Varšava

Obecné informace o díle

Název díla

Studentský dům Varšava

Popis stavby

Projekt studentského bydlení sceluje rozbité území varšavské čtvrti Kamionek a svým městotvorným charakterem reaguje na jeho budoucí vývoj. Parter s pasážemi nabízí řadu funkcí a služeb pro veřejnost. Vrchní část domu je navržena jako víceúrovňové město, čímž dostávám studentský život do všech jeho pater. V objektu je celkem 264 obytných jednotek uspořádaných kolem několika dvorků, kde se mohou studenti přirozeně potkávat a interagovat. Součástí projektu je i záchrana opuštěné továrny, kterou vnímám jako příležitost k propojení studentů a místní komunity.

Proč pracujete se dřevem?

Hlavním záměrem bylo od počátku minimalizovat dopad na životní prostředí. Stavebnictví je podle studií v dnešní době zodpovědné přibližně za třetinu všech vyprodukovaných skleníkových plynů. Byl bych moc rád, kdyby projekt napomohl v debatě ohledně změny současné legislativy našich dřevostaveb, a tím se tato zátěž na naši planetu snížila. Kombinace lepeného dřeva a CLT panelů nabízí kromě nízké uhlíkové stopy také rychlou výstavbu a autenticitu materiálu, který umí skvěle stárnout. Dřevo se tak snažím ve svém návrhu maximálně přiznávat a ukazovat v jeho přirozené kráse.

Video

Údaje o soutěžícím

Vladimír Vacík

Název školy

Technická univerzita v Liberci

Název fakulty

Fakulta umění a architektury

Studijní obor

Architektura a Urbanismus

Ročník studia

2

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací