17.

Adaptabilní Konverze Tepny Náchod

Obecné informace o díle

Název díla

Adaptabilní Konverze Tepny Náchod

Popis stavby

Konverze Tepny Náchod je projekt, který se zaměřuje na konverzi ŽB skeletové konstrukce továrny, která v současnosti chátrá. Projekt zahrnuje rekonstrukci továrny s důrazem na kompletní ZACHOVÁNÍ původní nosné konstrukce včetně jader, jež jsou stále využitelná. Odstranila jsem pouze fasádu a prostřední část ŽB desky pro vytvoření atria. Abych zajistila variabilitu a dočasnost, doplňuji železobetonový skelet buňkami z CLT, které lze snadno vyjmout nebo vyměnit. Tento princip umožňuje jednoduchou přestavbu budovy pro jiné účely. Nový koncept budovy je převážně rezidenční s komerčním parterem.

Proč pracujete se dřevem?

Samotné zachování původní konstrukce a re-use je velmi ekologickým způsobem výstavby, podpořen tím, že VEŠKERÉ nové konstrukce jsou ze dřeva. Vkládané nové konstrukce jsou moduly o velikosti 3,5 x 12 metrů z CLT panelů, zateplené dřevovláknitými deskami. Každý modul bude umístěn na kolejnicích, což umožní snadné vsouvání/výměnu buněk v původním skeletu. Buňky lze i kompletně demontovat a využít je jinde. Stejně tak lze i využít jinak původní konstrukci, jež zůstává beze změny od původního stavu. Spojení re-use a dřeva je ekologickým způsobem, jak oživit staré budovy, jež momentálně chátrají. 

Údaje o soutěžícím

Karolína Šimonová

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

5

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací