18.

RD Roztoky

Obecné informace o díle

Název díla

RD Roztoky

Popis stavby

Dřevostavba, která na první pohled zaujme svým netradičním tvarem, se nachází na samotném kraji Roztok, asi dvacet minut jízdy z Prahy, v území s nejasným charakterem. Na začátku stála touha investorů, mladé čtyřčlenné rodiny, vytvořit místo, kde se budou cítit propojeni s krajinou.

Rodinný dům tvoří tři hmoty, které vytvářejí sebevědomý, ale siluetou ohleduplný obraz v krajině. Při návrhu byl kladen důraz na vytvoření srozumitelného půdorysu doplněného o svérázné vertikální členění. Jižní část domu mohou majitelé v případě potřeby pronajmout nebo poskytnout svým dětem v dospělosti.

Proč pracujete se dřevem?

Majitele při první obchůzce pozemku zaujal strom na konci pásu zeleně, který úplně vybízel k posezení s krásným výhledem. Atmosféra tohoto okamžiku se stala hlavní inspirací při utváření podoby domu.

V souladu s životní filozofií rodiny bylo rozhodnuto o maximálním využití přírodních materiálů, jsou tak použity CLT panely, dřevovláknité tepelné izolace i další prvky na bázi dřeva.

Plynulému přechodu do krajiny přispívají kromě samotného tvaru budovy krajinářské úpravy a fasádní treláž, která časem obroste popínavou zelení, a dům se stane symbolicky oním pásem zeleně z počáteční scény.

Údaje o soutěžícím

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

4

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací