15.

Cibule

Obecné informace o díle

Název díla

Cibule

Popis stavby

Vybraný objekt je jeden ze čtrnácti staveb komplexu umístěných na střeše skladovací haly logistického centra v Hostivicích. Jedná se o funkci bydlení usazenou do dvou soustředěných kruhů, protnutých zelenými pásy, které bydlení oddělují od okraje haly a pásu komunikace. Jednotlivé domy jsou  složeny ze čtyř modulů (1, 3, L, T), které do sebe navzájem zapadají a dají se dále do sebe variabilně skládat. Moduly jsou vepsány do modulu 1,5 m. Vybraný objekt je složen z modulů 3, L, T. Fasáda je tvořena vlnitým plechem. Střechy jsou ploché, extenzivní, nepochozí.

Proč pracujete se dřevem?

Práci se dřevem jsem si zvolila z těchto dvou důvodů. Jedná se o lehký konstrukční materiál, což je přívětivé vzhledem k umístěni na střeše haly. Dalším důvodem byl architektonický záměr vyvolání kontrastů, kdy hlavně interiér má působit opačným dojmem než zevnějšek. Kov – lidský produkt, průmyslová výroba x dřevo – harmonie, přírodní materiál, klid. Proto práce se dřevem byla jistá skoro od začátku.

Údaje o soutěžícím

Barbora Šimůnková

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismusm

Ročník studia

3

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací