10.

Holešovický smrk

Obecné informace o díle

Název díla

Holešovický smrk

Popis stavby

Nárožní věž (soutěžní projekt) vytváří dominantu nejen své parcely, ale i central parku. Hlavní funkcí je bydlení, které dělím na 3 kategorie – jednopodlažní byty, mezonety a penthousy, které jsou určeny k prodeji. Pro rezidenty se ve věži nachází jedno patro služeb, ve kterém se nachází fitness, jóga a masážní místnosti a tzv. pánský klub s billiardem a barem. Druhou funkcí jsou kanceláře, které jsou určeny pro dlouhodobý pronájem středním firmám. Parter obsahuje 3 vstupní lobby pro sekci kanceláří a obou obytných částí a převýšené dvoupodlažní komerční plochy například pro restaurace.

Proč pracujete se dřevem?

Návrh si dal za cíl prozkoumat možnosti stavění výškových staveb ze dřeva v pražském prostředí. V současné době dřevo získává jakési momentum, ale v českém prostředí naráží především na požární normy. CLT, které tvoří většinu konstrukce, a glulam prokázali, že výškové dřevěné stavby nejsou utopie. Příkladem může být Mjøstårnet od Voll Architekter jako nejvyšší dřevostavba světa s 85 m či právě projektovaná stavba Rocket Tigerli od Schmidt Hammer Lassen, která by měla dosáhnout rovných 100 m. Praha by se neměla bát vyšších budov a české prostředí stavění ze dřeva.

Údaje o soutěžícím

David Šaffek

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

4

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací