11.

Sportovní hala v Náchodě

Obecné informace o díle

Název díla

Sportovní hala v Náchodě

Popis stavby

Práce se zabývá revitalizací sportovního areálu Hamra v Náchodě. Pracuje s bariérami v území a proměňuje neprůstupný areál v městský park, nově napojený na řeku Metuji. Stávající bazén a atletický ovál doplňuje multifunkční sportovní hala a objekt zázemí. Nově navržená hmota haly tvoří protiváhu ke stávajícímu objektu bazénu. Domy spojuje do jednotného celku dřevěná konstrukce fasády s promenádou v pravidelném rastru. Výrazným prvkem je zastřešení hracích ploch z lepených lamelových nosníků, zajištěných v podélném směru tak, že tvoří roštovou konstrukci.

Proč pracujete se dřevem?

Od samého počátku navrhování pro mě byla důležitá udržitelnost. Proměna areálu v městský park, blízkost řeky a scenérie zalesněných kopců jen potvrdily výběr dřeva jako konstrukčního materiálu. Obnovitelný materiál s minimální uhlíkovou stopou, efektivnost výstavby, možnost prefabrikace, vysoká pevnost a v neposlední řadě to, že umí vytvořit příjemné prostředí uvnitř i vně budovy. V návrhu jsem pracovala i s energetickou soběstačností a modrozelenou infrastrukturou. Střechy jsou extenzivní zelené a na části střechy haly je navržena kořenová čistička.

Údaje o soutěžícím

Nikol Zelmanová

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

2

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací