25.

Mateřská škola Hostivice – Mají si kde hrát!

Obecné informace o díle

Název díla

Mateřská škola Hostivice – Mají si kde hrát!

Popis stavby

Objekt je součástí urbanistického konceptu, který zasahuje do areálu hal. Mateřskou školu navrhuji na kraj obydlené plošiny tak, aby maximálně dispozičně využila přirozené východní sluneční osvětlení a přidělenou velkou travnatou plochu. Objekt je jednopodlažní a řešený jako dřevostavba. Jedná se o kombinaci příčného a podélného stěnového systému. Školka obsahuje čtyři třídy, pronajímatelnou tělocvičnu, kuchyň a vstupní atrium. Vše je zamýšleno tak, aby děti nových obyvatel navrhované platformy měly v blízkosti mateřskou školu a aby bylo jejich dětství nad kamiony pozitivní. MAJÍ SI KDE HRÁT!

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo vnímám jako stavební materiál budoucnosti. Dnes je vidět, že se v ČR začínají objevovat velké tendence dělat architekturu právě ze dřeva. Věřím, že je to velice dobře. Tuto bakalářskou práci jsem bral hlavně jako studium tohoto úžasného materiálu, neboť bych se mu rád věnoval i v praxi. Dřevo jako konstrukční materiál má mnoho předností, jako je například jeho možnost prefabrikace, udržitelnost, nízká uhlíková stopa, vzhled atd. Konstrukce ze dřeva mají samozřejmě mnoho nevýhod, avšak domnívám se, že výhody zde převažují.

Údaje o soutěžícím

Vojtěch Trochta

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

3

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací