24.

Rodinný dům u lesa

Obecné informace o díle

Název díla

Rodinný dům u lesa

Popis stavby

Dřevostavba rodinného domu se nachází v jižní části obce poblíž hranic s Polskem. Cílem bylo navrhnout rodinný dům v mírně svažitém terénu. Rodinný dům se skládá ze dvou hmot. První nižší objekt slouží jako garáž a druhý objekt slouží jako obytná budova. Objekt bude navržen z KVH hranolů, opláštěn opalovanými modřínovými palubkami. Střecha je navržena jako sedlová s fotovoltaickými panely.

Proč pracujete se dřevem?

Inspirací rodinného domu jako dřevostavby byla taková, že parcela domu se nachází poblíž lesa, a tím by se využilo dřevo z místního lesíku, kde by následně byly vysázeny nové stromy. Dřevo je materiál, který je příjemný pro pocit klidu, život a bezpečí. Obklad stavby je proveden z modřínových opalovaných palubek, které se už následně nemusí nijak opracovávat a vytváří tak finální vrstvu. Všeobecně dřevo je obnovitelný zdroj a uhlíková stopa je oproti jiným materiálů několikanásobně nižší.

Údaje o soutěžícím

Natálie Procházková

Název školy

Vysoká škola Báňská – Technická univerzita Ostrava

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

4

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací