20.

Prostor pro život

Obecné informace o díle

Název díla

Prostor pro život

Popis stavby

Tato diplomová práce se věnuje problematice zdravého bydlení v proluce města Brna. Vzhledem k trendu urbanizace a zahušťování zástavby je stále těžší najít vhodné prostředí pro zdravé bydlení. Práce se tedy snaží najít řešení, jakým způsobem můžeme navrhnout dům, jeho dispozici a interiérové vybavení pro zdravé bydlení i v těchto ztížených podmínkách. Celkově lze říci, že tato práce řeší aktuální problémy, jako jsou civilizační nemoci, velké změny životního stylu způsobené vývojem moderních technologií, na které se naše obydlí nebyla schopná adaptovat.

Proč pracujete se dřevem?

Ve své diplomové práci se zaměřuji na práci se dřevem z několika důvodů. Dřevo je ekologicky udržitelný materiál s nižší uhlíkovou stopou a snižuje emise skleníkových plynů. Jeho použití také přispívá k energetické účinnosti a tepelné izolaci budov. Dřevo má příznivý vliv na zdraví, reguluje vlhkost a zlepšuje kvalitu vzduchu uvnitř budov. Esteticky příjemné dřevěné prvky vytvářejí teplou atmosféru. Dřevo je také flexibilním materiálem s rychlým a efektivním stavebním procesem. Celkově práce se dřevem ve zdravé a udržitelné architektuře přináší ekologické, energetické a zdravotní výhody.

Údaje o soutěžícím

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

6

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací