Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

6.

Madlenka

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název stavby

Madlenka

Účel stavby

Stavba pro rekreaci

Popis stavby

Její prastrýc byl Morandi a ona ho stále nosí v srdci. Někdo jí říká vajíčko a je možné, že je to tou barvou jejího kabátku v barvě kachních vajec. Vnitřně se cítí spíš jako klubíčko nebo brambora, tomu se směje nejraději. Nepotrpí si na technologie a volty. Je skromná. Není to ale upjatý asketa. Překvapí Tě vysokým stropem, oblými tvary, řemeslným detailem a láskou ke sladkému dřevu. Je přátelská, a když otevře obrovskou tlamičku, tak i pořádně zvídavá. Z jídelního stolu Ti za pět minut udělá postýlku a můžeš se válet celý den. Miluje saunění. O venkovní sprše ani nemluvě, tu přímo zbožňuje.

Popis práce se dřevem a jeho využití vč. inovativního řešení

Mobilní útulna s odnímatelným podvozkem. Rozměr 2,55 x 6,8 x 4 m. Váha 3,5 t umožňuje přesouvání s osobním autem na silnicích. Je navržena pro 4 lidi na 4 dny pobytu. Je to Faradayova klec, bez signálu a prosta technologií. Obsahuje obytný prostor, saunu, koupelnu a spací patro pro 2 osoby. Jídelní stůl v obytném prostoru je polohovatelný, vznikne palanda pro další 2 osoby, tak jako je tomu na lodích. V létě je možné část střechy otevřít a propojit se tak s krajinou. Nádrž na pitnou vodu je pod lavicí a ruční pumpou se voda přesune do boileru nebo do přečerpávací nádrže v patře, odkud teče samospádem do sprchy (vnitřní i vnější). Kamna vytápí prostor, slouží i pro vaření spolu s plynovým vařičem, vytápí saunu a ohřívají vodu. Toaleta je kompostovací, separační. Konstrukce je tvořena překližkovými lamelami ve třech osách. Skelet konstrukce je zpevněn laminátem. Dutiny mezi lamelami šířky 100 mm jsou vyplněny stříkanou PIR izolací. Interiér je potažen dýhou. Okna jsou polykarbonátová.

Zajímavost o stavbě / Příběh díla

Madlenka je nejmladší ze sester rodiny hideandseek. Dostala jméno, ještě než se narodila. Její sestry Aranka a Jasněnka jsou technologické, ale ona ne. Nezajímají ji všechny ty technologie, Tesla a Volty. Baví ji představa být na vodě. Nebo pod vodou a koukat těmi lodními okénky na ryby. Přeci jen je to ale Madlenka, a tak je ráda na souši. Stejně jako Aranka miluje saunění. O venkovní sprše ani nemluvě, tu přímo zbožňuje.

Na jejích malých kamnech si uděláš ráno vajíčka a večer čaj za svitu svíčky. Vodu si ale musíš z jejího rezervoáru napumpovat sám. Jsi přeci host a přítel, a ne nějaký Fanfán Tulipán. Na takové hry Madlenka není zvědavá.

Typ dřevostavby

skeletová konstrukce

Umístění stavby

Slavonice, 378 81

Zastavěná plocha

15 m2

Užitná plocha

17 m2

Počet podlaží

2

Způsob vytápění a ohřevu vody

kamna na pevná paliva

Realizační skupina

Architekt

Martin Kožnar Architekt s.r.o.

Projektant

statici: Uceeb –⁠ Lukáš Velebil / Timberdesign Zbyněk Šrůtek

investor

hideandseek s.r.o.

Video představující unikátnost konstrukce

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Martin Kožnar Architekt s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Cizkrajov-Dolní Bolíkov

Kontaktní osoba pro veřejnost

Martin Kožnar

Telefon

+420 603 218 745

E-mail

martin@martinkoznar.cz

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Zajímá mě architektura ve všech svých podobách.

Videodokumentace

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací