Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

2.

Vinařství Dolní Dunajovice

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

Vinařství Dolní Dunajovice

Popis konstrukce

Náš návrh stavby vinařství Mikrosvín v Dolních Dunajovicích leží v neuvěřitelně krásné krajině. Když jsme přemýšleli o tom, jakým způsobem bychom měli formovat architekturu vinařství, rozhodli jsme se, že dominantou musí být krajina této části Moravy. Plotny s vinicemi, v pozadí Pálava a drobné kopečky. Znamená to, že jsme podřídili výtvor lidský – stavby – zcela duchu krajiny. Velké technologické celky, které přinášejí spíš pocit továrny a velké výroby, jsme umístili do podzemí. V nadzemní viditelné části figurují tři zásadní objekty – návštěvnický objekt, vyhlídková věž a hotel.

Inovativní řešení

Inovativně je řešena především konstrukce hotelu. Zde podpory ve tvaru písmene π – tzn. dva sloupy a jeden vyklenutý propojovací vazník – vytváří jakousi magickou linii, přizpůsobující se tvarům terénu, která se nese nad krajinou. Jednotlivé pokoje jsou jako samostatné celky zavěšené coby řádka v řádce pod jednotlivými poli této konstrukce.

Umístění konstrukce

Dolní Dunajovice, 691 85

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Huť architektury Martin Rajniš s.r.o. / Martin Rajniš, Tomáš Kosnar, Jáchym Daniel, Mariana Hanková

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha 1

Email

hutarchitektury@gmail.com

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací