Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

6.

Aktivní centrum Ratíškovice

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Aktivní centrum Ratíškovice

Architektonický popis

Novostavba kulturního centra je navržena jako dvoupodlažní s několika výškovými úrovněmi. Stavba je těsně připoutána ke stávající obecní hospodě a tvoří ji dva víceúčelové sály, kuželna a příslušenství.

Účel stavby

Novostavba kulturního domu – aktivního centra obce Ratíškovice.

Technický popis

Dřevěná konstrukce je rozdělená na dvě hlavní části: VELKÝ SÁL A BOWLING s půdorysnými rozměry 23,5 × 35,6 m a na krov nad MALÝM SÁLEM s rozměry 9,1 × 18,1 m, jehož vrchol dosahuje do výšky 11,95 m. Hlavní nosnou konstrukci velkého sálu a bowlingu tvoří kombinace dřevěných rámů, které jsou umístěny mezi železobetonové stěny. V podlouhlém směru jsou stěny doplněny o jednu obvodovou, ztužující stěnu s šachovnicově umístěnými výztužnými poli (Ondřejský kříž), která se střídají se zasklením. Specifický tvar objektu s oboustrannými vikýři byl dosažen použitím dvojice dřevěných rámů, které jsou mezi sebou spojeny odsazeným přeplátováním. Rámy jsou postaveny v sedmi řadách a jejich vzájemná osová vzdálenost je 4,75 m. Dřevěné rámy jsou navrženy v pohledové kvalitě z lepeného lamelového dřeva profilu 220 × 480 mm. Netradiční krov sedlové střechy nad malým sálem je tvořen kombinací přímých prvků z lepeného lamelového dřeva a systémových táhel. Nosný systém se skládá z krokví uložených na železobetonovém věnci a v horní polovině podepřených dřevěnými vaznicemi. Vaznice jsou střídavě podepřeny dřevěnými vzpěrami opřenými do železobetonového věnce. fotografie: L Stavjaník / Studio Toast

Realizační skupina

Architekt projektu

Ing. arch. Tomáš Havlíček

Jiné

spoluautoři: Ing. Vladimír Dobeš, Ing. Zbyněk Šrůtek, Ing. Miroslav Kopecký, tým TAROS NOVA s.r.o.

Umístění díla

Ratíškovice

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

TAROS NOVA  s.r.o.

Bydliště/Sídlo společnosti

756 61 Rožnov pod Radhoštěm

Vztah ke stavbě

dodavatel dřevěné konstrukce

Webová stránka

Telefon

+420 571 655 176

Logo/Fotka

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací