Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

15.

Soubor zdvíhacích lávek Chrastava

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

Soubor zdvíhacích lávek Chrastava

Popis konstrukce

Návrh typu lávky byl ovlivněn výškou vody při povodni 2010, kdy přilehlý povrch komunikace byl zatopen až do výše 1,5 m, proto bylo rozhodnuto o konstrukci umožňující zdvíhání až nad tuto úroveň. Současně bylo nutno respektovat umístění lávek v intravilánu města a značné pohledové expozici. S ohledem na expozici a nutnost snížení hmotnosti konstrukce bylo použito lepeného dřeva, jako ekologicky obnovitelného materiálu. Lávka je výškově zakřivena a svým výškovým řešením umožňuje bezbariérové převedení pěších přes vodoteč.

Realizační skupina

projektant

Projektová kancelář VANER s.r.o.

dodavatel stavby

BALTOM s.r.o.

investor

Město Chrastava

Umístění konstrukce

Chrastava, 463 31

Datum kolaudace

11/2011

Typ konstrukce

Dřevěné lávky s horní mostovkou o jednom prostém poli.

Doplňující informace o konstrukci

Lávky jsou součástí městského komunikačního systému, který byl při povodních 2010 zcela zničen. Z lávek nezbyla žádná a pěší museli využívat pouze mostů, které byly rovněž narušeny. Některé z mostů neumožňovaly bezpečný provoz pěších a vozidel současně, proto byly zřízeny provizorní lávky. Poškozené opěrné regulační zdi toku byly opraveny v následujících letech správcem toku a byl tak dotvořen celkový vzhled prostoru.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Projektová kancelář Vaner s.r.o.

Sídlo společnosti / Bydliště

V Horkách 101/1, 460 07 Liberec 9

Vztah ke stavbě

Projektant

Kontaktní osoba pro veřejnost

Luboš Vaner

Telefon

+420 485 152 532

Email

vaner@vaner.cz

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Projektová kancelář VANER je soukromá nezávislá společnost založena v roce 1998 se sídlem v Liberci. Nosnou náplní činnosti firmy VANER je navrhování mostních a silničních staveb včetně přidružených profesí. Aktivně se účastníme a spoluvytváříme prostředí, v němž žijeme, s prioritou šetrného zasahování do životního prostředí.V oblasti turistického využití Libereckého kraje, nabízíme spolupráci při rozvoji cyklodopravy v regionu a podporu pro strategický rozvoj oblasti Jizerských hor.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací