Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

12.

Lucky - bungalov s přímým vstupem na terasu

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Lucky - bungalov s přímým vstupem na terasu

Cílový zákazník

Bydlení pro rodiny

Architektonický popis

112 m2 obytné plochy, žádné schody, přímý vstup na terasu a krásný výhled do zahrady – to jsou základní principy bungalovu Lucky. Každý, kdo oceňuje styl a myšlení výtvarné školy Bauhaus, si na první pohled zamiluje nový bungalov Lucky s plochou střechou. Vysoce funkční a estetické je i variantní řešení domu s valbovou střechou. Praktický bungalov s půdorysem ve tvaru písmene „L“ nabídne dostatek prostoru i rodině se dvěma dětmi. Bungalov Lucky definuje moderní architektura a komfort. Rohový půdorys umožnil elegantně oddělit obytnou část od ložnice a dvou pokojů, jídelní kout a obývací pokoj přitom tvoří propojený harmonický celek s přímým vstupem na velkou terasu. Promyšleně řešený je prostor kuchyně a technického zázemí. Praktičnost domu doplňuje samostatná toaleta, vestavěná šatna a prostorná koupelna.

Účel stavby

Montovaný bungalov z prefabrikovaných panelů na bázi dřeva s půdorysem ve tvaru písmene „L“ a přímým vstupem na terasu se stane pohodlným a zdravým domovem pro rodinu s dvěma dětmi.

Technický popis

Montovaný bungalov z prefabrikovaných panelů na bázi dřeva s půdorysem ve tvaru písmene „L“ a možností zastřešení plochou nebo valbovou střechou. Sendvičové panely s technologií Thermo-Protect již ve standardním provedení plní kritéria domů s nízkou spotřebou energie, nejvyšší verze Thermo-Protect Premium Plus dosahuje hodnotu koeficientu prostupu tepla U=0,0999 W/m2K. Vrchní vrstvu podlahy v přízemí tvoří podlahová krytina a monoliticky provedená betonová mazanina, obvodové stěny jsou zatepleny polystyrenem a jejich konstrukčním základem je masivní nosná dřevěná konstrukce s deskami minerální vlny mezi rámem. Bungalov může být vytápěn ústředním systémem vytápění s topnými tělesy nebo podlahovým vytápěním, volitelný je také zdroj tepla.

Zastavěná plocha

135,11 m2

Užitná plocha

110,61 m2

Počet obytných podlaží

1

Součinitel prostupu tepla

0,14 W/m2K

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Haas Fertigbau Chanovice s.r.o.

Bydliště/Sídlo společnosti

Chanovice 102, 341 01 Horažďovice

Webová stránka

Telefon

+420 281 000 882

Email

Praha@Haas-Fertigbau.cz

Kontaktní osoba

Ing. Zdeněk Materna

Logo/Fotka

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací