Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

4.

ARA 137

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

ARA 137

Účel stavby

Bydlení pro rodiny

Doplňující informace o účelu stavby

Rodinný dům ARA 137 se jistě stane útulným domovem pro mladou rodinu. Pro své účelné uspořádání je dřevostavba vhodná i pro větší rodinu.

Architektonický popis

Ara 137 je zástupcem nadčasových rodinných domů ATRIUM. Dominantou celého domu je prosklený arkýř v obývacím pokoji, který může sloužit jako malá „zimní" zahrada. Prosklený arkýř řeší také přístup světla do místností, kterou tak zvětší a zútulní. V podkroví jsou 4 ložnice s prostornou koupelnou.

Technický popis

Dům o obdélíkovém půdorysu 10,9 x 7,4 m se skládá z přízemní a patrové části. Dům je zastřešen sedlovou střechou se sklonem 43° s maximální výškou hřebene 8,2 m. Celková podlahová plocha domu je 137 m2. Rodinný dům je vhodný pro 4 až 5 člennou rodinu. Jádro domu tvoří schodiště umístěné vedle vstupu. V patře, v klidové části domu se nachází tři pokoje. Dům je navržen v difúzně otevřené konstrukci ATRIUM DifuTech CLIMA PLUS se součinitelem prostupu tepla U = 0,16 W/m2K v řezu tepelnou izolací. Je počítáno s izolačními trojskly Ug = 0,6.

Realizační skupina

Architekt

Ing. arch. Karolína Beneditková, Ing. Jiří Brož

Typ konstrukce

Dům je navržen jako dřevostavba v difúzně otevřené konstrukci ATRIUM DifuTech CLIMA PLUS se součinitelem prostupu tepla tepelnou izolací U=0,16 W/m2K

Skladba konstrukce

Venkovní difúzně otevřený omítkový systém STO, dřevovláknitá deska, nosná dřevěná konstrukce vyplněná nedráždivou tepelnou izolací PURE ONE, parobrzdná deska VAPOR, instalační předstěna vyplněná tepelnou izolací PURE ONE, sádrovláknitá deska Fermacell s interiérovou povrchovou úpravou.

Skladba konstrukce - obrázek

Zastavěná plocha

86 m2

Užitná plocha

137 m2

Počet obytných podlaží

2

Součinitel prostupu tepla

U = 0,16 W/m2K

Energetické zařazení budovy

B

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

ATRIUM, s.r.o.

Bydliště/Sídlo společnosti

Strakonická 1056, Horažďovice

Webová stránka

Telefon

+420 376 512 087

E-mail

info@atrium.cz

Logo/Fotka

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací