Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

5.

Rodinný dům Hovorčovice

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Rodinný dům Hovorčovice

Účel stavby

Bydlení pro rodiny

Doplňující informace o účelu stavby

Nízkoenergetický rodinný dům pro 3 - 7 člennou rodinu s garáží a dalším parkovacím stáním na pozemku.

Architektonický popis

Pozemek, který diagonálně protíná místní potok, měl několik omezení. Především ochranné pásmo potoka snižovalo jeho zastavitelnou plochu. Do vymezeného území jsme navrhli dům, jehož hmotu tvoří dvoupodlažní kvádr zastřešený sedlovou střechou bez přesahu, ze kterého vybíhají dva tubusy. Ten delší orientovaný do ulice obsahuje garáž, kratší směřující do zahrady naopak obytný prostor spojený s jídelnou a kuchyní. Zdravý životní styl investorů a zalíbení v přírodních materiálech byly rozhodující faktory pro výběr technologie stavby. Proto byla zvolena dřevostavba. Rodina se během navrhování projektu rozrostla o dalšího člena, holčičku Hedviku.

Technický popis

Dům je navržen jako montovaná dřevostavba s difúzně otevřenou skladbou. Špičková a unikátní difúzně otevřená konstrukce DifuTech® od společnosti Atrium s. r. o. plní svoji funkci nejen v zimním, ale také v letním období, kdy pomáhá zabraňovat letnímu přehřívání domu. Díky konstrukčnímu systému DifuTech® získáte zdravé, ekologické, energeticky úsporné a přirozené bydlení, tepelnou pohodu po celý rok, požárně odolný systém s vynikající zvukovou izolací a certifikovaný a uživatelsky příjemný systém s dlouhou životností. DifuTech® jsou konstrukce bez kompromisu.

Realizační skupina

Architekt

MODULORA

Projektant

ATRIUM s.r.o.

Typ konstrukce

Montovaná dřevostavba.

Skladba konstrukce

Difuzně otevřená skladba od společnosti ATRIUM s.r.o. Difutech CLIMA COMFORT

Skladba konstrukce - obrázek

Zastavěná plocha

160 m2

Užitná plocha

173 m2

Počet obytných podlaží

2

Součinitel prostupu tepla

0,14 W/m2K

Energetické zařazení budovy

A

Umístění díla

Hovorčovice

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

MODULORA

Bydliště/Sídlo společnosti

Na Baště Sv. Jiří 15/262, 160 00 Praha 6 - Hradčany

Webová stránka

Telefon

+420 774 548 466

E-mail

rezac@modulora.cz

Kontaktní osoba

Ing. arch. Jan Alex Řezáč

Logo/Fotka

Doplňující informace o soutěžícím

Architektonické studio MODULORA navrhuje a realizuje dřevostavby „na míru" po celém území ČR. Naše realizace získávají prestižní ocenění. Realizace Rekreačního objektu v Ošelíně získala Národní cenu za architekturu GRAND PRIX ARCHITEKTŮ 2014. Rodinný dům pod hradem, realizovaný v Mostě, pak cenu Dřevěná stavba roku 2013 v kategorii Moderní dřevostavby. Jsme pro Vás partneři od návrhu studie, projektu až po vlastní realizaci a dokončení Vašeho domu snů.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací