Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

3.

PASIVNÍ DŘEVOSTAVBA

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

PASIVNÍ DŘEVOSTAVBA

Účel stavby

Bydlení pro rodiny

Doplňující informace o účelu stavby

Stavba rodinného domu je určena pro bydlení čtyř osob v příjemném přírodním prostředí. Stavba je provedena s velkým podílem přírodních materiálů a využívá principy pasivních domů, tedy vysoce úsporných domů se zdravým vnitřním prostředím. Dále se využívá dešťová voda pro závlahu a pro přírodní jezírko. Využívá se ekologické vytápění dřevem a úsporným tepelným čerpadlem.

Architektonický popis

Dům je umístěn na koncovém pozemku u okraje lesa v poměrně prudkém svahu. Je proto řešen jako částečně dvojpodlažní dům obdélníkového půdorysu s pultovou střechou. K domu přiléhá objekt sauny s částečně krytou terasou. Dům má dřevěný obklad v odstínu starého dřeva, kolem oken bude výrazné barevné lemování obkladu. U příjezdu k domu je umístěn samostatný objekt skladu s krytým stáním aut se zelenou extenzivní střechou.

Technický popis

Stavba je provedena jako dřevostavba z úsporných dřevěných I nosníků s izolací z celulózy. Stavba ja založena na pasových základech. Spodní část ve svahu je z plynosilikátových bloků s kontaktní izolací. Stavba je navržena v pasivním standardu s využitím solárních zisků jižní fasády a je optimalizována v programu PHPP. Je použito řízené větrání s větrací rekuperační jednotkou a tepelné čerpadlo země-voda s podlahovým vytápěním. Jsou použita krbová kamna na kusové dřevo v obývacím pokoji.

Realizační skupina

Architekt

Ing. arch. Mojmír Hudec

Projektant

Ing. arch. Mojmír Hudec

Typ konstrukce

dřevostavba z úsporných I nosníků

Zastavěná plocha

315,6 m2

Užitná plocha

157,3 m2

Počet obytných podlaží

2

Součinitel prostupu tepla

0,098 W/m2K

Energetické zařazení budovy

A

Umístění díla

Ludgeřovice

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Ing. arch. Mojmír Hudec ATELIÉR ELAM

Bydliště/Sídlo společnosti

Pekařská 6, 602 00 Brno

Webová stránka

Telefon

+420 543 234 510

E-mail

elam@elam.cz

Kontaktní osoba

Ing. arch. Mojmír Hudec

Logo/Fotka

Doplňující informace o soutěžícím

Autorizovaný nezávislý architekt s vlastním projekčním ateliérem ELAM. Při návrzích převážně pasivních domů využívá principy a prvky soběstačných domů. Dává přednost používání přírodních materiálů a ekologických technologií.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací