Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

7.

Horská chatička s výhledem

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Horská chatička s výhledem

Účel stavby

Stavba pro rekreaci

Doplňující informace o účelu stavby

Studie rekreační chaty s nasměrovaným výhledem.

Architektonický popis

Studie rekreačního objektu – horské chaty v Krkonoších. Chata je umístěna na svažitém pozemku v Krkonoších. Na pozemku se nachází stará chata, která bude zbourána a místo ní bude postavena nová, o něco větší chata. 1. PP je zakousnuté do svahu, 1. NP je řešeno jako vykonzolovaný objekt ze dřeva posazený na kamenný základ. Hmota objektu reaguje na orientaci ke světovým stranám a je ovlivněna požadavkem vyhlídky na okolní hory. Výrazným prvkem je střešní vikýř natočený tak, aby výhled směřoval na okolní horské dominanty. 1. PP a 1. NP jsou řešeny jako dvě samostatné obytné jednotky.

Technický popis

1. PP: Obvodové stěny v části zanořené do svahu jsou řešeny tvárnicemi ztraceného bednění. Část 1. PP na terénu je navrhována ze zdiva Porotherm. Viditelné části obvodových zdí suterénu jsou obloženy kamenem. Navrhujeme monolitický železobetonový strop, který vynáší vykonzolovanou část 1. NP. Ve vykonzolované části jsou skryté ŽB nosníky. 1. NP: Celé první nadzemní podlaží je vyřešeno ze stavebního systému Novatop. NOVATOP SOLID jsou velkoformátové masivní panely z křížem vrstveného masivního dřeva (CLT – cross laminated timber), které řeší nosné a nenosné stěny a příčky. V interiéru jsme nechali panely přiznané. Pro střechu byly použity prvky NOVATOP ELEMENT.

Realizační skupina

Architekt

Ing. arch. Olga Pokorná [ O-P-A ]

Projektant

Ing. Martina Dolejšková

Ing. Václav Pinďák | odborný konzultant

3AE

Typ konstrukce

NOPATOP-SYSTEM | stavební systém z velkoformátových komponentů vyráběných z křížem vrstveného masivního dřeva (CLT – cross laminated timber).

Zastavěná plocha

134 m2

Užitná plocha

173,5 m2

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Ing. arch. Olga Pokorná | [ O-P-A ]

Bydliště/Sídlo společnosti

Praha 9

Webová stránka

E-mail

architekt@olgapokorna.cz

Kontaktní osoba

Ing. arch. Olga Pokorná

Logo/Fotka

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací