Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

15.

M1

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

M1

Účel stavby

Bydlení pro mladé

Doplňující informace o účelu stavby

Modul je navržen pro dlouhodobý pobyt 2 osob. Může být umístěn do prakticky každého prostředí. Stejně dobře bude fungovat v městské zástavbě i na mýtině u potoka. Jednotlivé moduly lze společně spojovat a tím vytvářet dispozici na míru. Skvěle poslouží pro celoroční bydlení i jako rekreační objekt.

Architektonický popis

Modul má tvar kvádru o rozměrech 4 x 9 x 3,2 m umožňující jednoduchou přepravu nákladním autem. Funkčně je rozdělen do 4 částí. Na vstupní část s koupelnou navazuje obytná místnost s kuchyní a ložnice uzavíratelná díky posuvné stěně. Laminátovou podlahu, která je v obývacím pokoji a ložnici, nahrazuje v zádveří zátěžový koberec. V koupelně je navržena vinylová podlaha. Vnější plášť tvoří modřínový obklad s odvětranou mezerou. Interiér je se zahradou propojen přes krytou terasu, která se dá v případě přepravy složit a tím chrání okna před poškozením.

Technický popis

Konstrukce modulu je tvořena KVH sloupky a trámy, které společně vytváří prostorově tuhou buňku umožňující opakovanou manipulaci a přepravu. Difúzně otevřená skladba stěn vychází ze systému „Two By Four“ s izolační schopností odpovídající energeticky úspornému standardu. Stropní panely jsou tvořeny trámy o výšce 200 mm izolované mezi a zespodu čedičovou vatou. Plochá střecha je odvodněna fóliovou krytinou z mPVC zakončenou chrličem. Okenní a dveřní výplně obvodového pláště jsou osazeny izolačním trojsklem. Ve vyšším stupni je dům vybaven větrací jednotkou s rekuperací tepla a tepelným čerpadlem vzduch/vzduch, umožňujícím vytápění i chlazení. Na ploché střeše je místo pro 15 FV panelů o instalovaném výkonu až 4 kWp. Měnič napětí a baterie pro zálohu elektrické energie budou schovány v úložném prostoru lavice. Jižní prosklení v zádveří a kuchyni nabízí možnost aquaponického pěstování drobného ovoce, zeleniny a bylinek v tzv. okenních farmách. V podhledu koupelny jsou schované 2 zásobníky na vodu o celkovém objemu 0,8 m3. Dům tak může v plném provozu soběstačně fungovat po dobu 10 dnů.

Realizační skupina

Projektant

Ing. Michal Mázl

Typ konstrukce

Sloupková konstrukce

Skladba konstrukce - obrázek

Zastavěná plocha

36 m2

Užitná plocha

27,8 m2

Počet obytných podlaží

1

Objem spotřebovaného dřeva

4,92 m3

Součinitel prostupu tepla

0,23 W/m2K

Energetické zařazení budovy

B

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

domov+

Bydliště/Sídlo společnosti

Nádražní 1000, Dubňany 696 03

Webová stránka

Telefon

+420 737 908 191

E-mail

info@domovplus.cz

Kontaktní osoba

Michal Mázl

Logo/Fotka

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací