Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

12.

Na jedné lodi

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Na jedné lodi

Účel stavby

Bydlení pro rodiny

Doplňující informace o účelu stavby

Rodinný dům pro čtyřčlennou rodinu.

Architektonický popis

Zadáním investora bylo navrhnout objekt tak, aby vzhledem k dospívajícím dětem měli rodiče dostatek místa pro sebe a s dětmi se například v nočních hodinách nikterak nerušili. Objekt je navržen poměrně v příkrém svahu, proto se nabízela varianta zapuštění části rodinného domu do země. Vertikálně je dům členěn na společenskou část v podobě přízemí a na druhé patro, které je navrženo jako klidová zóna, kde jedno křídlo rodinného domu obývají děti a druhé rodiče. Tvarové řešení je inspirováno parníkem, který symbolizuje bytí členů rodiny na jedné lodi. Symbol rodiny, stability a nasměrování lodi vpřed je reprezentováno stromem v atriu, který by měl vlivem větru představovat napnuté plachty.

Technický popis

Objekt je navržen jako roubená stavba. Roubené konstrukce jsou lety a certifikáty ověřeným systémem společnosti OK Pyrus s.r.o., z profilovaných lepených hranolů BSH. V prvním nadzemním podlaží jsou obvodové konstrukce navrženy z roubení o šířce 240 mm z lepených, profilovaných, borovicových hranolů BSH. Obvodové konstrukce podzemního podlaží jsou řešeny jako stěny z prolévacích bednících tvarovek. Střecha objektu je pultová o sklonu 12°. Jako střešní krytina je navržena betonová taška černé barvy. Dřevěné konstrukce budou opatřeny ochranným nátěrem. Obklad soklového zdiva je kamenný. Okna jsou dřevěná z hranolů euro profilu 78 s izolačním trojsklem.

Realizační skupina

Projektant

Ing. Oto Uchytil

Typ konstrukce

Roubená masivní dřevostavba z borovicových BSH hranolů.

Zastavěná plocha

98,94 m2

Užitná plocha

142,5 m2

Počet obytných podlaží

2

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

OK Pyrus s.r.o.

Bydliště/Sídlo společnosti

Husovická 4, 614 00 Brno

Webová stránka

Telefon

+420 608 826 438

E-mail

otakar.koudelka@okpyrus.cz

Kontaktní osoba

Ing. Otakar Koudelka, CSc.

Logo/Fotka

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací