Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

11.

Pod křídly orla

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Pod křídly orla

Účel stavby

Bydlení pro rodiny

Doplňující informace o účelu stavby

Rodinný dům pro pětičlennou rodinu.

Architektonický popis

Navrhovaný domek je navržen tak, aby propojil pětičlennou rodinu co nejvíce s okolní přírodou. Parcela, na níž je dům projektován, se nachází nad údolím Bílého potoka, kde je zároveň úplně osamocena od jakýchkoliv sousedů. Nejbližší soused je ve vzdálenosti přes 100 m a navíc za hradbou z rostlé zeleně. Investor vznesl požadavek na co nejprostornější společenské prostory. To především z důvodu umožnění pobytu celé rodiny v jedné místnosti. Každá obytná místnost včetně denní místnosti je tvořená formou půlštoku. Vtip spočívá ve vytvoření částečného zastropení dané místnosti. Cílem bylo vytvořit jak pro děti, tak dospělé takové útulné zašívárny, ze kterých bude umožněn i přístup na napnuté sítě mezi odhalenými stropáky. Myšlenka domu spočívá v co nejvíce pohodovém a klidovém užití navrhovaných prostor.

Technický popis

Tento roubený rodinný dům je vyhotoven ze smrkových profilovaných BSH hranolů o šířce 240 mm. Roubené konstrukce jsou lety a certifikáty ověřeným systémem společnosti OK Pyrus s.r.o. Střecha objektu je navržena jako sedlová křížová o sklonech 40°, 15° a 5°. Dřevěné konstrukce budou opatřeny ochranným nátěrem. Okna jsou dřevěná z hranolů euro profilu 78 s izolačním dvojsklem.

Realizační skupina

Projektant

Ing. Oto Uchytil

Typ konstrukce

Roubená masivní dřevostavba ze smrkových BSH hranolů.

Zastavěná plocha

178 m2

Užitná plocha

135,5 m2

Počet obytných podlaží

1

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

OK Pyrus s.r.o.

Bydliště/Sídlo společnosti

Husovická 4, 614 00 Brno

Webová stránka

Telefon

+420 608 826 438

E-mail

otakar.koudelka@okpyrus.cz

Kontaktní osoba

Ing. Otakar Koudelka, CSc.

Logo/Fotka

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací