Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

5.

Dům v oboře

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Dům v oboře

Architektonický popis

Krajina u obce Železná v Českém lese je nádherná. Pozemek na okraji obce již mimo kontakt s domy v obci se sklání k jihovýchodu. Stavba jednogeneračního domu má výjimečně krásnou vyhlídku do majestátní scenérie luk, lesů, jezera a hor. To především ovlivnilo základní tvar – výseč mezikruží. Je vždy velkým přínosem pro obytný dům, když nejlepší pohledy jsou jižním směrem. Potom je možné dům otevřít rozsáhlým proskleným průčelím, které je však třeba řízeně stínit. Dům tak naplňuje jeden ze zenových principů, kdy se pobyt v interiéru odehrává mezi „malým světem“ (zahrádka na severu) a „velkým světem“ (dalekými výhledy na jih) přes oboru k lesům a horám lemujících obzor.

Technický popis

Konstrukční návrh objektu jednoduše kombinuje přírodní materiály (modřínové dřevo, kámen, sklo, hlína) a racionálně využívá přírodní, zejména solární, energii reprezentovanou systémem slunolamů. Stavba je tvořena systémem dřevěných prostorových rámů.

Země umístění stavby

Česká republika

Zastavěná plocha

/m2/ 492 (i s terasou)

Užitná plocha

/m2/ 365 (i s terasou)

Údaje o soutěžícím

Soutěžící

KASPER CZ S.R.O.

Přihlašovatel

KASPER CZ S.R.O.

Doplňující informace

Autor díla

Prof. Ing. arch. Martin Rajniš
MgA. David Kubík 

Kasper CZ s.r.o.
Ječná 550,
Trutnov 541 03 

www.kaspercz.cz
info@kaspercz.cz
+420 499 827 300

Realizace

Kasper CZ s.r.o.

Autor - Dům v oboře

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací