Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

1.

Svěží dům s věží

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Svěží dům s věží

Cílový zákazník

Bydlení pro rodiny

Architektonický popis

Z dálky vypadá dům jako přízemní, stačí ale změnit úhel pohledu a je zřejmé, že to si jen projektant pohrál s iluzí i konvenčními postupy a druhé patro vměstnal do barevně odlišené nástavby v podobě „věže". Stavba byla koncipována jako maximálně bezúdržbová, zařízená v lehce hotelovém stylu. Dům vyzařuje energii a barvitost v minimalistickém stylu. Hlavní obytné části domu jsou velice vzdušné, a to včetně schodiště, s dostatkem světla po celý den a s výhledem na terasu.

Účel stavby

Daný rodinný dům bude sloužit pro trvalé bydlení čtyřčlenné rodiny. Skládá se z jedné obytné jednotky. V přízemí domu jsou navrženy: obývací pokoj, kuchyň+jídelní kout, ložnice, koupelna+WC I., chodba I., koupelna+WC II., zádveří, technická místnost, pokoj I., sklad, sklad zahradního nábytku a garáž.

Technický popis

Zastavěná plocha: 222 m2; Užitná plocha: 177 m2; Spodní stavba: železobetonová základová deska; Konstrukční systém: Alfaeko, difuzně otevřený systém určený pro pasivní domy; Tepelná izolace: dřevovláknitá izolace v kombinaci s minerální izolací; Fasáda: silikonová fasáda; Střešní krytina: betonová, Bramac Max 7 Okna: PROGRESS, izolační trojskla, součinitel prostupu tepla oknem Uw až 0,62 W/m2K; Podlahy: vinyl, dlažba; Teplo: elektrické podlahové topení teplovodní s elektrokotlem, elektrický bojler, řízené větrání, rekuperace; Skladba stěny směrem zevnitř: sádrovláknitá deska Rigidur 12,5 mm, mezera s izolací 40 mm, parobrzda, sádrokartonová deska HSD 12,45 mm, konstrukce 160 mm, izolace 160 mm, 100 mm izolace, dřevovláknitá deska 60 mm, silikonová fasáda 10 mm; Celková tloušťka stěny: 395 mm; Součinitel prostupu tepla U konstrukcí: 0,13 W/m2K.

Dodavatel stavby

Alfahaus

Země umístění stavby

ČR

Datum kolaudace

06/2015

Skladba konstrukce

Alfaeko - Skladba stěny směrem zevnitř: sádrovláknitá deska Rigidur 12,5 mm, mezera s izolací 40 mm, parobrzda, sádrokartonová deska HSD 12,5 mm, konstrukce 160 mm, izolace 160 mm, 100 mm izolace, dřevovláknitá deska 60 mm, silikonová fasáda 10 mm

Zastavěná plocha

222 m2

Užitná plocha

177 m2

Počet obytných podlaží

2

Spotřebované dřevo

18 m3

Součinitel prostupu tepla

0,13 [W/m2K]

Energetické zařazení budovy

A

Doplňující informace

ALFAHAUS je společnost, která se specializuje na výrobu nízkoenergetických a pasivních dřevostaveb, mezi které se řadí montované domy, rodinné domy, bytové domy, nástavby a komerční stavby. Nízkoeenergetické domy projektujeme na míru dle individuálních požadavků zákazníků. Tím dosahujeme špičkového poměru mezi užitnou hodnotou a vlastní cenou nízkoenegetického domu. Naším cílem je individuální přístup k potřebám a přáním zákazníka vedoucí k jeho maximální spokojenosti.

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

ALFAHAUS s.r.o.

Bydliště/Sídlo společnosti

Na Vápenkách 453, 39155 Chýnov

Vztah ke stavbě

Realizační společnost / Dodavatel

Webová stránka

Telefon

+420 731 890 819

Email

info@alfahaus.cz

Kontaktní osoba

Petr Podlaha

Logo/Fotka

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací