Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

8.

3AE rodinný dům na Slapech

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název stavby

3AE rodinný dům na Slapech

Účel stavby

Bydlení pro rodiny

Popis stavby

Jedná se o dřevostavbu z konstrukčního systému Novatop.

Dřevěný fasádní obklad je zhotoven ze sibiřského modřínu. Střecha je sedlová se skládanou taškovou krytinou. Okna jsou dřevěná s trojsklem.

Inovativní řešení

Je zde použit konstrukční systém Novatop, který je nosnou konstrukcí domu a zároveň je v interiéru ponechán pohledový, čímž interiéru dodá útulnost díky struktuře pohledového dřeva. Díky velkým proskleným plochám je dům v přechodných obdobích vytápěn sluncem. V letních měsících je eliminováno přehřívání objektu „kšiltem“, který je zavěšen z nosné konstrukce domu, a tudíž zde nemusí být podpůrné sloupy a terasa je pak vzdušnější. O zastínění oken v patře se pak starají venkovní předokenní žaluzie.

Vytápění objektu je řešeno elektrickým podlahovým vytápěním. Jako doplňkový zdroj tepla jsou osazena krbová kamna. Díky malému výkonu krbových kamen a propojenému prostoru obývacího pokoje, jídelny a kuchyně, je topení v těchto kamnech příjemné a nedochází k přehřívání prostoru.

Zajímavost o stavbě / Příběh díla

Dispozice tohoto domu byly nejvíce ovlivněny požadavkem investora na společné prostory. Jelikož dům nyní slouží převážně k rekreačním účelů a klient požadoval možnost posezení většího množství lidí, je tomuto požadavku podřízen obytný prostor, který je zároveň propojen s venkovní velkou terasou. Terasa je zastřešena „kšiltem“, který dovolí ji užívat i během deštivých dnů. Zároveň slouží v letních měsících jako pasivní stínění prosklené stěny obývacího pokoje. Další nesporná výhoda tohoto zastřešení je fakt, že odstíní hluk bavící se společnosti na terase a neruší tak spící v pokojích v patře. Krom zádveří a skladu se v přízemí nachází koupelna, která je hojně využívána hlavně v letních měsících. V koupelně je za posuvnými panely schováno technické zázemí. Aby bylo docíleno segregace klidové a pobytové části, byl vstup na schodiště umístěn do zádveří, čímž došlo k eliminaci přenosu hluku z pobytové části přes schodiště do patra.

Typ dřevostavby

konstrukce z vrstveného masivního dřeva (CLT, ...)

Datum kolaudace

01/2019

Zastavěná plocha

86 m2

Užitná plocha

140 m2

Počet podlaží

2

Objem spotřebovaného dřeva

33,3 m3

Součinitel prostupu tepla

0,20 W/m2K

Energetické zařazení budovy

A

Způsob vytápění a ohřevu vody

Objekt je vytápěn elektrickým podlahovým vytápěním v kombinaci s krbovými kamny.

Ohřev TUV se odehrává v bojleru, který má přípravu na připojení fotovoltaických panelů.

Realizační skupina

Architekt

Ing. arch. Lukáš Pejsar / 3AE s.r.o.

Projektant

3AE s.r.o.

Dodavatel stavby

3AE s.r.o.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

3AE s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha

Vztah ke stavbě

Architekt projektu

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. arch. Lukáš Pejsar

Telefon

+420 736 535 429

E-mail

team@3ae.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo/ Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Zabýváme se individuálními architektonickými návrhy, projekcí a realizací nízkoenergetických a pasivních domů. V našem ateliéru používáme virtuální realitu. Můžete si tak svůj dům projít a ověřit veškeré návaznosti ještě před tím, než je postaven.
Budeme pro Vás oporou od prvních skic po předání klíčů od Vašeho nového domova. Specializujeme se na konstrukční systém Novatop, protože jednou z mnoha jeho předností je možnost využití masivního dřeva v interiéru.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací