Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

6.

Podkrovní byt pro dva

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Podkrovní byt pro dva

Typ interiéru

Soukromý

Země umístění interiéru

Česká republika

Umístění díla, pouze obec

Praha 1

Užitná plocha

140 m2

Účel interiéru

Rekonstrukce prostoru půdy na otevřený obytný prostor pro dva

Architektonický popis

Nejvýznamnějším prvkem interiéru jsou odkryté všechny trámy krovu. Téměř všechny trámy, až na několik příliš poškozených, které bylo nutné vyměnit, jsou původní. Plochy mezi krokvemi jsou zateplené a obložené bílými prkny. Podlaha s podlahovým vytápěním je vinylová. Na části plochy v místě obývacího pokoje je prkenná podlaha, v části pod krbem je z bezpečnostních i praktických důvodů podlaha plechová. Pro povrchovou úpravu centrálního zděného boxu skrývajícího koupelnu byla zvolena imitace betonu.

Popis dispozice

Umělecky založený klient si přál vytvořit otevřený byt pro dva, přestože výška krovu a plocha by umožňovala vestavět i patro a více samostatných pokojů. Výsledkem je skutečně velkoryse pojatý prostor. Základem řešení je tedy jediná místnost ve tvaru L s kuchyní, ložnicí, obývacím pokojem, koupelnou a šatnou. Byl vytvořen velký prostor otevřený do výšky a vytvářející tak úchvatnou atmosféru. Pro koupelnu byl ve středu celého prostoru vytvořen zděný box bez stropu, takže i koupelna nabízí výhled na odkryté trámy krovu. Ložnice je umístěna do části prostoru, kde je nekrásnější výhled do otevřeného krovu.

Realizační skupina

Autor

Ing. arch. Olga Pokorná [ O-P-A ]

Autor koupelny

Ing. Michaela Kohoutková / Flexi s.r.o.

Datum kolaudace/realizace

10/2016

Technický popis

Nejvýznamnějším prvkem interiéru jsou odkryté všechny trámy krovu. Téměř všechny trámy, až na několik příliš poškozených, které bylo nutné vyměnit, jsou původní. Plochy mezi krokvemi jsou zateplené a obložené bílými prkny.

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Ing. arch. Olga Pokorná | [ O-P-A ]

Bydliště/Sídlo společnosti

Praha 9

Vztah ke stavbě

Autor

Webová stránka

Telefon

+420 721 628 929

E-mail

architekt@olgapokorna.cz

Kontaktní osoba

Ing. arch. Olga Pokorná

Logo/Fotka

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací