Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

7.

Galerie dýhy Jan Ficek Dřevovýroba

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Galerie dýhy Jan Ficek Dřevovýroba

Typ interiéru

Veřejný

Popis interiéru

Galerie se nachází v Chrudimi, v továrně Jan Ficek Dřevovýroba, a vznikla podle projektu Ing. arch. Terezy Šaškové. Na jednom místě zde návštěvníci, architekti a odborná veřejnost naleznou 50 až 60 druhů přírodních i modifikovaných interiérových dýh. Mezi unikáty patří například dýhy nakrájené z více než stoletých dřevěných kůlů. Galerie je pro návštěvníky otevřena po domluvě a potřebné kontakty a velká část vystavených dýh je uvedena na www.jfdspeciality.cz.

Inovativní řešení

Tato galerie se řadí mezi několik míst v Evropě, kde je možno takto rozsáhlou škálu dýh vidět.

„Galerii jsme dlouho připravovali a promýšleli, jak ji uspořádat a jak bude vypadat. Výsledek předčil naše očekávání, a také ohlasy prvních návštěvníků nám dávají za pravdu, že jsme se vydali správnou cestou. Jsem v oboru dýh přes 25 let, a přesto jsem některé z nich spatřil poprvé až nyní,“ říká o galerii syn zakladatele firmy Jana Ficka (1913 - 1987) Jan Ficek senior (nar. 1943).

Realizační skupina

Architekt

Studio Tereza Šašková

Dodavatel stavby

Jan Ficek Dřevovýroba

Investor

Jan Ficek Dřevovýroba

Umístění interiéru

Chrudim, 537 01

Užitná plocha

143 m2

Datum kolaudace/ realizace

11/2018

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Jan Ficek Dřevovýroba

Obec bydliště / sídla společnosti

Chrudim

Vztah k interiéru

Investor

Kontaktní osoba pro veřejnost

Petr Preisler

Telefon

+420 603 144 447

E-mail

nabytek@jfd.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Jsme tradiční česká rodinná firma, založená r. 1946, v které působí již třetí rodinná generace. Specializujeme se na dýhu a její zpracování, ale vyrobíme vám jakýkoliv nábytek dle vašeho přání. V naší nově vzniklé Galerii dýhy, dle návrhu architektky Terezy Šaškové, prezentujeme ty největší speciality z dýhy a další dřevěné unikáty, jako jsou impozantní desky z masivního dřeva a také nábytek z našich kolekcí.
Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací