Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

6.

Kanceláře Trask solutions

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Kanceláře Trask solutions

Typ interiéru

Soukromý

Popis interiéru

Architekti ze Studia Perspektiv stojí za designem a realizací zbrusu nových kanceláří technologicko- konzultační společnosti Trask solutions, dlouholetého inovačního partnera velkých společností a institucí.

Na začátku vyprávění byl náročný klient s vizí a odvahou, a náročná budova na pražském Pankráci s minimem rovných stěn a pravých úhlů. Na konci je zážitek, který odolává popisu, smršť skla, železa, betonu a dřeva.

Kanceláře Trasku jsou realizovány jako flow space, tekutý prostor, ve kterém se plynule prolínají místa pro soustředěnou práci s prostory pro spolupráci a život komunity.

Inovativní řešení

Zálivy pracovních stolů se poddávají organickému tvaru budovy, navzájem jsou odděleny tabulemi na nápady. Nikdo nepracuje v izolaci. Chodba je prázdný pojem, každý intuitivně cítí, kudy se vydat.

Mezi pracovními hnízdy autoři vložili místa k odpočinku, studovnu s odbornou knihovnou, focus room pro soustředěnou práci.

Šestimetrová recepce z prosvětleného betonu vyvinutá ve spolupráci s českými designery z Gravelli se spolu s paletou surových materiálů na stěnách stará o první dojem – o ochutnávku nálady, která prostupuje celým interiérem nových kanceláří Trasku. Kromě kovu, drátoskla a betonu zde hlavní roli hraje dřevo v různých podobách. 

Březové kmeny oddělují místa práce od prostor pro spolupráci, dřevocementové panely Viroc slouží jako obklad jader a protipól všudypřítomné březové překližky, Probarvená MDF na skříních spolu s masivním dubem na oblíbeném stole a lavicích – dřevo je v kancelářích Trasku prezentováno jako důstojný, ušlechtilý, svěží a hlavně – současný materiál.

Doplňující informace o interiéru

Jedním z cílů autorů projektu bylo, aby kanceláře jednoduše přinášely radost. Proto se snažili vytvořit pestré prostředí, které nebude působit škrobeně. Chcete se pohoupat a probrat při tom projekt? Můžete. Zacvičit si jako na základce? Koza, švédská bedna a ribstole jsou Vám k dispozici. Jdete do práce s dítětem? Dětský koutek je za rohem.

Březové hájky, rozeseté po celé ploše kanceláří, stále čekají (zřejmě marně) na své první ptačí obyvatele. Designové ptačí budky Garsonky, zavěšené na kmenech, tedy alespoň zvedají náladu zaměstnancům Trasku.

Realizovaný interiér je výsledkem vzácné symbiózy designu, odvahy a posedlosti detailem. Vše je tak, jak je, nic není lež. Výzvou pro autory bylo uhlídat kvalitu dělicích konstrukcí z přiznaného sádrokartonu. Bylo komplikované dělníkům vysvětlit, že na povrch příčky nemůžou kreslit a psát.

Stěny zdobí práce nadějných českých malířů a grafiků. Grafické řešení je dotažené do posledního piktogramu.

Základním kamenem udržitelnosti je totiž kvalita.

Umístění interiéru

Praha 4 – Krč, 140 00

Užitná plocha

2 800 m2

Datum kolaudace/ realizace

04/2018

Realizační skupina

Architekt

Studio Perspektiv

Investor

Trask solutions

Dodavatel interieru

BRICK

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Studio Perspektiv, s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Martin Stára

Telefon

+420 724 548 462

E-mail

martin.stara@perspektiv.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Studio Perspektiv tvoří tým architektů a designérů odhodlaných změnit svět kanceláří. Našim cílem je přetvářet nudnou šeď nekvalitního pracovního prostředí v inspirativní místa podporující interakce a spolupráci týmů a jejich členů. Věříme totiž, že kanceláře nejsou jen místem, kam si lidé chodí sednout v devět hodin ráno a v pět hodin odpoledne je opustí. Pod taktovkou našeho studia od roku 2015 vzniklo již více než 30 000 kancelářských prostor.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací