Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

9.

Showroom U1

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Showroom U1

Typ interiéru

Veřejný

Popis interiéru

Celek je navržen jako výsostně jednoduché a efektivní řešení, které navazuje na kvality objektu a obohacuje ho dominantou, jejímž účelem je výrazná vizibilita firmy a propagace jejich realizačních schopností. Stěny jsou ponechány v režném zdivu a pohledových betonech. Autoři nechtěli konstrukci budovy nijak zakrývat. Důvod je jasný, fascinace krásou surových materiálů, které v kontextu prostředí vyniknou, a v neposlední řadě také ekonomická úspora. Dominantou interiéru se pak stává atypická dýhovaná stěna.

Inovativní řešení

Organická dýhovaná stěna v sobě skrývá sociální zázemí, sklady, serverovnu a dvě zasedačky. Právě zmíněná stěna je skutečným klenotem interiéru. Půdorysné řešení eliminuje ostré rohy a přirozeně se doplňuje s okolním prostorem. Je tvořena jednotlivými lamelami, které v horizontální kombinaci utváří různě tónované pásy, odstupňované od nejsvětlejších odstínů dřeva až po ty nejtmavší. V místech prostupů stěnou je pak stěna jakoby „vyhrnuta“ směrem vzhůru a návštěvníkům se pak otvírají její útroby. V těchto místech designéři umístili velkou a malou jednací místnost, která je na rozdíl od té velké otevřená a může sloužit k méně formálním schůzkám. Na druhé straně je pak dýha „vyhrnuta“ v místech šatny a vstupu a WC.

Umístění interiéru

Praha 5 – Smíchov, 150 00

Užitná plocha

250 m2

Datum kolaudace/ realizace

10/2017

Realizační skupina

Architekt

VRTIŠKA • ŽÁK

Dodavatel stavby

Skanska

Investor

U1

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

VRTIŠKA•ŽÁK

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha 2

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Roman Vrtiška

Telefon

+420 605 730 018

E-mail

roman@vrtiskazak.com

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací