Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

8.

Kanceláře OK PYRUS

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Kanceláře OK PYRUS

Typ interiéru

Veřejný

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Chtěli jsme mít kanceláře, ve kterých se budeme cítit dobře my, kteří v nich budeme pracovat, ale i naši zákazníci, kteří si k nám do firmy přijdou pro projekt nebo realizaci svého snu.

Je to roubenka naruby, obvodové zdivo je z cihly a vnitřní příčky jsou z materiálu, ze kterého stavíme roubenky. Kanceláře jsme si za celou dobu našeho působení na trhu vysnili a zrealizovali podle našich představ. Je zde propojení starého původního stropu a parket se sklem a krásou dřeva, jehož benefitem je nejen zdravé prostředí, ale i vůně.

Pro instalaci roubených konstrukcí bylo zapotřebí vymyslet a vyrobit detaily na úrovni japonských spojů. Skutečná krása našich kanceláří se zčásti ukrývá ve vnitřní konstrukci, jelikož ty nejhezčí dřevěné spoje jsme nenápadně skryli a na první pohled jednoduché sloupy jsme mnohdy utvářeli třemi až čtyřmi díly. Do interiéru jsme instalovali 33 m3 dřeva. Jedná se o smrk a borovici, tedy dva druhy dřevin, které používáme při naší výstavbě.

Zajímavost o díle / Příběh díla

K návrhu kanceláří jsme využili 3D skener volného prostoru. Dispozice jsme utvářeli na základě pracovních potřeb jednotlivých oddělení a s přihlédnutím k efektivitě pracovního výkonu jsme kanceláře koncipovali jako prostředí maximálně pro tři zaměstnance. Dominantním prvkem našeho interiéru je páteřní chodba, která za využití šikmých vchodů ve tvaru „V“ zajištuje plynulý průchod do kanceláří a přirozené osvětlení chodby denním světlem. Chodbu jsme utvořili portálovými bránami, jejichž primární funkcí je rozepření dřevěných konstrukcí do obvodových stěn. Portálové brány za pomoci led osvětlení vytvářejí v kombinaci s proskleným vchodem do velké zasedací místnosti efekt nekonečné chodby.

Umístění interiéru

Brno, 602 00

Užitná plocha

295 m2

Datum kolaudace/ realizace

20.4.2020

Realizační skupina

Architekt

OK PYRUS s.r.o.

Projektant

OK PYRUS s.r.o.

Dodavatel stavby

OK PYRUS s.r.o.

Investor

OK PYRUS s.r.o.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

OK PYRUS, s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Brno

Vztah k interiéru

Realizační společnost / Dodavatel

Kontaktní osoba pro veřejnost

Pavla Koudelková

Telefon

+420 608 202 216

E-mail

pavla.koudelkova@okpyrus.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Jsme firma, která se zabývá dřevem od roku 1993, a máme za sebou již stovky realizací.

Výkresy díla povinné

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací