Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

3.

Vltavan SPORT Sedlčany

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Vltavan SPORT Sedlčany

Typ interiéru

Veřejný

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Vltavan SPORT Sedlčany, nový sportovní Fitness a Wellness komplex. Zařízení interiéru, rozkládajícího se ve třech patrech přístupných veřejnosti, nabízející sportovní a relaxační vyžití, je vyrobeno z široké kombinace materiálů. Centrální schodiště má jednotlivé stupně z dubového masivu. Obkladová treláž je pak vyrobena ze smrkových hranolů. Z dubu jsou i podhledy a lehátka v relax zóně a z drásaného dubu pak vybavení obou maséren. V centrální recepci najdeme dubové lavice s koženým sedákem. Zázemí se šatnami je směsicí materiálů, od dubových sedáků lavic, přes kovo kostru, až po laminové nebo dubem dýhované šatní skříňky. Dýhovanými deskami je obložena i jedna ze dvou saun.

Zajímavost o díle / Příběh díla

Celý interiér, vzhledem ke složitosti výroby a kombinaci několika různých materiálů, pro nás byl skutečnou výzvou. Unikátní je treláž venkovního ochlazovacího bazénku, která je vyrobena z přírodního jávského teaku, dovezeného lodí speciálně pro tento projekt. Dalším oříškem pak je samotná vstupní recepce, která musela být z důvodu protipožárních předpisů tvořena dřevem jen z části. Proto je recepční pult zakázkově vyroben z tmavého plechu, který je ponechán v přirozeném povrchu – jen lehce leptán kyselinou, aby se docílilo potřebného přírodního, patinového vzhledu. Úložná skříň za recepcí je pak z HPL desek se speciálním nehořlavým nosičem, právě proto, aby celý prostor splňoval protipožární předpisy.

Umístění interiéru

Sedlčany, 264 01

Datum kolaudace/ realizace

03/2021

Realizační skupina

Architekt

Ing. arch. Jan Aulík / afarch

Projektant

Ing. Lukáš Zimandl / DESIGN4FUNCTION

Dodavatel stavby

GEFIRA stavby s.r.o.

Investor

VLTAVA INVEST a.s.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

UNIS-N, spol. s r. o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Sedlčany

Vztah k interiéru

Realizační společnost / Dodavatel

Kontaktní osoba pro veřejnost

Michal Paclt

Telefon

+420 702 027 208

E-mail

paclt@unis-n.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Naše firma UNIS-N, spol. s r.o. se specializuje na výrobu nábytku z masivu, především na nábytek ze smrku, borovice a dubu. Kromě standardní nabídky katalogového nábytku vyrábíme i nábytek na zakázku, přesně dle přání zákazníků. Mimo kusový nábytek vyrábíme také interiérové dveře, schodiště nebo kuchyňské linky. Rovněž se zabýváme kompletním vybavením hotelů, penzionů nebo restaurací „na klíč“, kde často spolupracujeme s celou řadou architektů a designerů.

Videodokumentace

Výkresy díla povinné

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací