Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

15.

Kloboucká lesní – interiér kanceláří

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Kloboucká lesní – interiér kanceláří

Typ interiéru

Veřejný

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Interiér koncepčně souzní s celkovým pojetím domu, klade důraz na konstrukční upřímnost. Základní principy vnitřních prostor jsou patrné i z exteriéru. Nosná konstrukce těžkého skeletu prorůstá domem a rytmicky dělí interiér.

Poslední úroveň domu je otevřeným multifunkčním prostorem pro přednášky a firemní akce. Kryje ho sofistikovaná střecha se solární elektrárnou. Tam, kam paprsky slunce nedosáhnou, fotovoltaické panely nahrazuje zasklení.

Materiálově je dům střídmý. Nosné prvky BSH z lepených profilů jsou kombinovány se skleněnými plochami oken, dřevěným obkladem a dřevoskleněnými akustickými příčkami. Všechny prosklené stěny a obklady z biodesek jsou kluzně uloženy vůči pohybu dřevostavby. Dřevobetonové stropy se propisují do pohledových stropních konstrukcí, kterým na podlaze sekunduje beton leštěný.

Technologie jsou instalovány viditelně, prostupy dřevěnými příčkami jsou bezrámečkové. Kancelářské využití doplňují prostory pro workshopy a pro relaxaci zaměstnanců firmy.

Zajímavost o díle / Příběh díla

Energeticky soběstačná budova Kloboucké lesní není jen administrativní zázemí firmy, je to laboratoř. Zkoumá, jak by se daly stavět domy rychleji, jak pracovat s energií i materiály tak, abychom nezatěžovali přírodu při jejich výrobě, v průběhu jejich životnosti, ale i při likvidaci na konci jejich životního cyklu. Ani kapka vody nepřijde nazmar, ani joul energie se nepropálí jen tak a každá zkušenost se využije pro další vývoj.

Díky nabytým zkušenostem se chceme společně dívat dál. Filosofie udržitelnosti, hospodárnosti i společenské odpovědnosti nám ukazuje další možnosti a potenciály rozvoje. V době, kdy je stavební průmysl zablokován byrokracií, nedostatkem materiálů i lidí, je ta správná chvíle začít znovu. Ekologicky, efektivně a ekonomicky.

Umístění interiéru

Brumov-Bylnice, 763 31

Užitná plocha

1034 m2

Datum kolaudace/ realizace

12/2022

Realizační skupina

Architekt

Mjölk architekti

Projektant

Ing. Pavel Srba a tým

Dodavatel stavby

Michal Drga – betonové monolitické konstrukce, generální dodavatel | Pukýš dřevostavby – dřevěné nosné konstrukce | Janošík okna-dveře

Investor

Kloboucká lesní s.r.o.

Dřevo-skleněné příčky

Woodyglass

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Kloboucká lesní s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Brumov-Bylnice

Vztah k interiéru

Investor

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. Jaroslav Šerý

Telefon

+420 602 711 996

E-mail

sery@forestawood.cz

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Kloboucká lesní se dlouhodobě a cíleně snaží naplňovat vizi nahrazování stavebních materiálů z fosilních zdrojů materiály ze zdrojů obnovitelných a regionálních. Filozofií společnosti je komplexní proces zodpovědného a trvale udržitelného hospodaření s českou přírodou a dřevem v duchu motta „od semínka až po dřevostavbu“.

Administrativní budova Kloboucké lesní představuje základní ideály udržitelného stavebnictví. Ekologie, jednoduchost a střídmost v kombinaci s nejmodernějšími technologiemi.

Výkresy díla povinné

Výkresy díla nepovinné

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací