Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

16.

Zavěšený domek

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Zavěšený domek

Typ interiéru

Veřejný

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Objekt je navržen poměrně minimalisticky. Vnitřní část tvoří obytná místnost, rozdělná na ložnici a kuchyňský prostor. Z terasy před obytným prostorem se vstupuje na WC. Veškeré interiéry jsou opláštěny smrkovými palubkami, tvořícími i podlahy. Dřevo je ponecháno v přírodní barvě s několika modrými detaily.

Dřevěný nábytek je tvořen přímo na míru, aby byl minimalistický prostor využit co nejlépe.

Kuchyňský kout se skládá z pracovní plochy s kamenným umyvadlem a vrchní a spodní skříňky. Skříň pod pracovní plochou ukrývá vestavěnou nádrž na odpadní vodu, odpadkový koš, baterii a zásuvku s úložným prostorem. Ve vrchní skříni je umístěna nádrž na čistou vodu a úložný prostor pro nádobí a potraviny. Obytná místnost je dále vybavena dvojlůžkovou postelí s výsuvnými šuflaty, která mohou tvořit přistýlku a také obsahují úložný prostor. Nad postelí jsou zavěšené poličky a úložný prostor je i nad kuchyňským koutem. Většina dřevěného nábytku je vyrobena z masivního smrkového dřeva.

Zajímavost o díle / Příběh díla

Unikátní zavěšený domek byl navržen pro konkrétní lokalitu v srdci Vysočiny. Minimalistická verze interiéru zahrnuje postel, úložné prostory, toaletu, kuchyňský koutek i krytou terasu. Přísun elektrické energie je zprostředkovaný solárními panely.

Díky jednoduchému střídmému designu, kombinujícímu dřevo a sklo, dům na stromě přirozeně zapadá do lesního prostředí. Přístup po vysunovacím žebříku zajišťuje naprosté soukromí, takže si obyvatelé mohou v klidu užít zážitkové ubytování i lesní romantiku s dokonalým nadhledem.

Umístění interiéru

Batelov, 588 51

Užitná plocha

15 m2

Datum kolaudace/ realizace

2022

Realizační skupina

Architekt

MgA. Martina Švancarová, Ing. Tomáš Madro

Projektant

Jiří Pauza

Investor

Ootoolno.cz

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Ateliér Unipark s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Brno

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Miroslav Janovec

Telefon

+420 722 943 213

E-mail

janovec@atelierunipark.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Vytváříme jedinečný prostor pro život, volný čas, zábavu i osobnostní růst.

Každé místo a zadání si zaslouží jedinečné řešení. Navrhujeme stavby jako přirozenou součást jejich okolí. Naše projekty mají smysl, naplňují skutečné potřeby lidí v každodenním životě. Společně s vámi vytváříme prostředí, ve kterém chceme žít.

Originální nápady, léta zkušeností a smysl pro detail – kvalita našich projektů stojí na dobře odvedené práci. Naše stavby najdete v Evropě i ve světě.

Videodokumentace

Výkresy díla povinné

Výkresy díla nepovinné

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací